MENU

Balet Stavovské divadlo

Nulová gravitace 2016


Taneční centrum Praha

Informace

Originální kolekce jednoaktových baletů souboru Balet Praha Junior, mapující hranice současného tanečního divadla v sezóně 2015 / 2016.
Soubor Balet Praha Junior připravil pro letošní sezónu sedm krátkometrážních děl ….. „krátké balety“ jsou tradiční formát dlouhodobé dramaturgie Tanečního centra Praha – letos již v 55. sezóně. Preferujeme pohybově i obsahově „hutná“ jednoaktová díla na kvalitní (většinou původně „nebaletní“) hudbu složená do celovečerního volného pásma.
Představení má tedy vždy pestrou a proměnlivou atmosféru, pohybový slovník i hudební motivy. Světovou premiéru mělo jednoaktové dílo Samuela Delvauxe (Belgie) „Free Love“ na záměrně komerční hudbu pěti autorů. Vše se točí kolem manželské postele uprostřed jeviště zaplněného zpočátku pouze nezávaznými vztahy. Choreografie nevrcholí ve víru vášní, ale v nesmělém dospívání, dozrávání a zmoudření …
Dále uvedeme kultovní choreografii Attily Egerháziho „Lost Senses“ – mimořádně náročná addagia a skutečná pohybová báseň na melancholického Arvo Pärta a „No More Tears“ Čechoameričana Jiřího Sebastiana Voborského, americkou klasiku na špičkách … i toto určitě patří do „současného tanečního divadla“. S úctou se vracíme k Delvauxovu zdánlivě životopisnému Janáčkovi („Espaces intimes“ – Kreutzerova sonáta) a k Egerháziho soutěžnímu duetu „Closed Curtain“ na hudbu Nicoly Porpory. Program doplní dvě choreografie z dílny našich studentů (nyní již absolventů): „Dying Swan“ (kultovní Camille Saint-Saëns tentokrát od Anny Jirmanové) a „Očista“ (taneční horor Aleše Hanzlíka, hudba Tarja Turunen).

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Účinkují

Obsazení zatím není známo.