MENU

Činohra Národní divadlo

Nová krev – Výprava


Informace

Režie: Daniel Špinar
Kostýmy: Andrea Králová
Dramaturgie: Marta Ljubková, Jan Tošovský

Pod hlavičkou Nové krve jsme pro vás připravili tři mimořádné večery, v nichž dáme návštěvníkům divadla nahlédnout na náš soubor a naše budovy z trochu jiné perspektivy. Půjde o akce neopakovatelné, jedinečné – a připravené právě jen pro ty, kteří se v daný večer rozhodnou ze všech míst, které kulturní mapa Prahy (a vlastně vůbec celé České republiky) nabízí, dát přednost právě a jen Národnímu divadlu.

"Výprava"

První skupiny vyrazí na cestu v 17 hodin, poslední před půl osmou. Vedoucí jednotlivých skupin vás vezmou na místa, kde jste možná byli (například základní kameny), u nichž jste ale jistě některé věci nezažili (například hádku Františka Palackého a Karla Sladkovského o tom, kdo na ně poklepe). Setkáte se s významnými českými autorkami na jejich tiskové konferenci, vysvětlíme vám okolnosti onoho velkého požáru, dozvíte se, čemu se na konci života věnoval architekt Zítek... To vše v podání nejvýznačnějších stálic Národního divadla: Ivy Janžurové, Jany Preissové, Taťány Medvecké, Jany Bouškové, Johanny Tesařové, Václava Postráneckého, Františka Němce, Aloise Švehlíka, Jiřího Štěpničky a dalších. Na samém konci si můžete vyzkoušet, jaké to je, postavit se na jeviště Národního divadla...

Všechny večery pro vás připravujeme jako zábavnou hru – hru na divadlo tak trochu z jiné strany. Věříme, že zaujme všechny, kdo k ND přistupují s otevřenou myslí, aktivně a tvůrčím způsobem. Večery budou vyžadovat chůzi, nikoliv však přehnaně náročnou (nejobtížnější v tomto ohledu bude Výprava v ND, ale i zde budete mít možnost odpočinku na jednotlivých stanovištích). Každý divák si kromě zážitku odnese malou památku.

Data představení

Toto představení momentálně nehrajeme.

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.