MENU

Předplatitelské skupiny 2018/19

Prodej předplatného na sezonu 2019/20 bude zahájen 4. 3. 2019 od 9 hodin pro stávající abonenty, pro nové zájemce pak od
1. 4. 2019. Seznam skupin a jejich složení zveřejníme 28. 2. 2019.

 

Zpět na všechny informace o předplatném

Exclusive I - EX1

Noční sezónaPředplaťte si Audienci u Ivy Janžurové. Vstupenky na oblíbenou činohru jsou vždy beznadějně vyprodané. V rámci skupiny s exkluzivními tituly máte jistotu, že se na vás dostane. V britském království zůstaneme i s druhým představením v řadě. Pod vedením uměleckého šéfa Činohry Daniela Špinara dostane hned sedm herců mimořádnou dramatickou roli v hořkosladké komedii Noční sezóna výjimečné britské autorky Rebeccy Lenkiewiczové. Není jistě exkluzivnější baletní titul než je Labutí jezero, jež pro některé představuje téměř synonymum klasického tance. Naši sólisté v něm mají příležitost potvrdit svůj um a vy, naši diváci, se nechte unést lehkostí a ladností jejich tance. Nekorunovaným králem opery je Giuseppe Verdi, jehož díla jsou stálicemi na repertoáru všech světových operních domů.  Nejnovější inscenaci Nabucca, kterou poprvé uvedeme v červnu 2018, bude režírovat slavný argentinský tenorista José Cura – to by si jistě žádný operní fajnšmekr neměl nechat ujít.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
25. 09. 2018 úterý Audience u královny 19.00 Stavovské divadlo Činohra
05. 11. 2018 pondělí Noční sezóna 19.00 Stavovské divadlo Činohra
10. 04. 2019 středa Labutí jezero 19.00 Národní divadlo Balet
22. 06. 2019 sobota Nabucco 19.00 Hudební divadlo Karlín Opera

Exclusive II - EX2

La BayadereVe Stavovském divadle můžeme nahlédnout pod pokličku Buckinghamského paláce. V Audienci u královny Petera Morgana v režii Alice Nellis exceluje Iva Janžurová, která ztvárňuje Alžbětu II. od dob jejího usednutí na britský trůn až takřka po současnost. Dramatický milostný příběh chrámové tanečnice Nikie a prince Solora se odehrává na jevišti Národního divadla. Balet La Bayadère na hudbu Ludwiga Minkuse vytvořil mexický choreograf a režisér Javier Torres a slibuje výpravnou podívanou a brilantní výkony sólistů. Následuje jedno z největších děl světové literatury, Goethův Faust. Ve Stavovském divadle na vás čeká ve zcela nové úpravě. Autoři v čele s režisérem Janem Fričem si kladou otázku, v čem je Faust naším současníkem, jakým pokušením by byl vystaven dnes a kolik z někdejšího klasicistního opusu můžeme přenést na jeviště na začátku jedenadvacátého století. Verdiho Nabucco se dočkal nového nastudování, které uvádíme v Hudebním divadle Karlín. Na inscenaci spolupracoval také proslulý tenorista a dirigent José Cura, který se tentokrát představí v roli režiséra.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
31. 10. 2018 středa Audience u královny 19.00 Stavovské divadlo Činohra
30. 11. 2018 pátek La Bayadère 19.00 Národní divadlo Balet
04. 03. 2019 pondělí Faust 19.00 Stavovské divadlo Činohra
15. 04. 2019 pondělí Nabucco 19.00 Hudební divadlo Karlín Opera

Exclusive III - EX3

Romeo a JulieTřetí exkluzivní cyklus představuje čtyři oblíbené inscenace různých žánrů. Zahájí ho snad nejznámější české drama Maryša v režii Jana Mikuláška. Jeho inscenace není pohledem do vesnice předminulého století, ale sugestivní současnou tragédií mladé ženy v nelítostném rodinném prostředí. Archetypální sílu vášně, lásky a nenávisti představí také inscenace baletu Romeo a Julie, kterou uvádíme v choreografii Petra Zusky v Hudebním divadle Karlín. Dramatizace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek pobaví i dojme. Známý příběh o provdávání dcer, zamilovanosti a společenských konvencích upravil a režíroval Daniel Špinar na scéně Národního divadla. Květnové dny zpříjemní Dvořákova Rusalka. Romantický příběh o lásce vodní víly a prince jevištně zpracoval znalec pohádek, filmový režisér Zdeněk Troška. Inscenace tohoto skvostu české operní tvorby potěší milovníky bohaté výpravy i kostýmů.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
27. 09. 2018 čtvrtek Maryša 19.00 Národní divadlo Činohra
12. 11. 2018 pondělí Romeo a Julie 19.00 Hudební divadlo Karlín Balet
18. 01. 2019 pátek Pýcha a předsudek 19.00 Národní divadlo Činohra
13. 05. 2019 pondělí Rusalka 19.00 Hudební divadlo Karlín Opera

Exclusive IV - EX4

TimelessTaké čtvrtá exkluzivní skupina nabídne výběr z nejoblíbenějších inscenací repertoáru souborů Národního divadla. Režie nového nastudování Verdiho opery Nabucco, inspirované biblickým starozákonním příběhem, se ujal José Cura. Našim divákům se tak tento slavný argentinský pěvec a dirigent představí v další, dosud neznámé roli. Hudebně-činoherní inscenace V rytmu swingu buší srdce mé přenese diváky do vzpomínek jazzmana Jiřího Traxlera, jehož paměti zpracoval Ondřej Havelka. V představení vystoupí také jeho slavná kapela Melody Makers, která hudebně doprovází Igora Orozoviče excelujícího v hlavní roli. Mezi exkluzivní tituly se bezesporu zařadila také Manon Lescaut. Poetický Nezvalův text o lásce rytíře ke krásné nevěrnici zpracoval Daniel Špinar neotřelým režijním způsobem s velkolepou jevištní výpravou. Skupinu uzavře komponovaný baletní večer Timeless, jenž patří k divácky nejvyhledávanějším titulům. Tvoří jej tři choreografie předních světových tvůrců – Glena Tetleyho, George Balanchina a Emanuela Gata.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
15. 09. 2018 sobota Nabucco 19.00 Hudební divadlo Karlín Opera
18. 12. 2018 úterý Manon Lescaut 19.00 Národní divadlo Činohra
27. 01. 2019 neděle V rytmu swingu buší srdce mé 19.00 Národní divadlo Činohra
18. 04. 2019 čtvrtek Timeless 19.00 Národní divadlo Balet

Světové operní hvězdy - OHV

Také pro nadcházející sezonu jsme připravili skupinu, ve které vystoupí výjimečné osobnosti světa opery. V říjnovém představení Carmen se diváci dočkají rovnou dvou významných hostů. V titulní roli se představí mezzosopranistka Elena Maximova, kterou již mělo možnost vidět například publikum londýnské Královské opery, a jako Don José se na jeviště Národního divadla vrátí tenorista Dmytro Popov. Skutečným specialistou na wagnerovské role je rakouský tenorista Andreas Schager. Svým vystoupením v Lohengrinovi naváže na úspěšnou koncertní spolupráci s Orchestrem Státní opery. Nejúspěšnějšími operami geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta se staly ty na libreta Lorenza da Ponteho. Figarova svatba i Don Giovanni jsou úzce spjaty s pražským prostředím a také s dnešním Stavovským divadlem. Nejinak je tomu u umělců, kteří se v těchto dvou dílech představí. Diváci se mohou těšit na Simonu Houda Šaturovou v roli Donny Anny a následně vystoupí Adam Plachetka jako hrabě Almaviva.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
25. 10. 2018 čtvrtek Carmen 19.00 Národní divadlo Opera
22. 02. 2019 pátek Lohengrin 18.00 Národní divadlo Opera
14. 03. 2019 čtvrtek Don Giovanni 19.00 Stavovské divadlo Opera
02. 06. 2019 neděle Figarova svatba (Le nozze di Figaro) 19.00 Stavovské divadlo Opera

Ladíme spolu - ČFND

Figarova svatbaJiž čtyři sezony trvá tradice předplatitelské skupiny, která vznikla ze spolupráce Národního divadla a České filharmonie. Snažíme se přinášet radost i umělecké zážitky všem milovníkům operní i symfonické hudby. Cyklus čtyř večerů otevře Zahajovací koncert 123. sezony, na kterém Česká filharmonie vystoupí pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova. Sté výročí založení samostatného Československa si Národní divadlo připomene novou inscenací Smetanovy Libuše. Toto slavnostní dílo je úzce spjato nejen s historií zlaté kapličky a jeho význam dalece přesahuje uměleckou rovinu. Koncerty s názvem Zkouška orchestru se těší velkému zájmu i oblibě nejen pravidelných návštěvníků České filharmonie. Večerem provede Marek Eben a za dirigentským pultem stane Petr Altrichter. Málokteré divadlo se může pyšnit tak blízkým vztahem k osobě Wolfganga Amadea Mozarta jako dnešní Stavovské. Bez přílišné nadsázky můžeme říci, že se nová inscenace Figarovy svatby „vrací ke kořenům“. Diváci se mohou těšit na rokokové kostýmy, využití principů barokního divadla i osvětlení svíčkami.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
11. 10. 2018 čtvrtek Zahajovací koncert ČF 19.30 Ostatní sály Koncert
02. 03. 2019 sobota Libuše 19.00 Národní divadlo Opera
24. 04. 2019 středa Zkouška orchestru 19.30 Ostatní sály Koncert
07. 06. 2019 pátek Figarova svatba (Le nozze di Figaro) 19.00 Stavovské divadlo Opera

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.