MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Opera Národní divadlo

  Dvořák: Jakobín

  20. a 22. října - Obnovené nastudování hravé inscenace režiséra Jiřího Heřmana

  Více o inscenaci
 • Opera Národní divadlo

  Verdi: Maškarní ples

  31. 10. a 2. 11. - Jennifer Rowley jako Amélie

  Více o inscenaci

22. 10. 2019

Radim Vizváry a Christopher Ward v nominacích Cen Divadelních novin

Ceny Divadelních novin odtajnily nominace za tvůrčí počiny v sezoně 2018/2019. Radim Vizváry a Christopher Ward jsou nominováni za inscenaci Národního divadla "Láska ke třem pomerančům". Máme obrovskou radost! Slavnostní předávání cen se bude konat 11. 11.


16. 10. 2019

Rekonstrukce Státní opery finišuje!

Otevíráme 5. ledna!

Za účasti ministra kultury Lubomíra Zaorálka proběhla poslední komentovaná prohlídka staveniště Státní opery. Od 23. října můžete navštívit výstavu o rekonstrukci Státní opery v provozní budově B Národního divadla na náměstí Václava Havla. Výstava představí milníky generální rekonstrukce operní budovy.


11. 10. 2019

Všechno nejlepší k narozeninám!

Umělecký ředitel Opery ND a SO Per Boye Hansen dnes slaví narozeniny. Zaměstnanci Opery mu popřáli všechno nejlepší.


4. 10. 2019

Premiéra Lolity ve Stavovském divade

Dne 3. 10. proběhla česká premiéra opery Lolita za účasti autora Rodiona Ščedrina. Gratulujeme celému inscenačnímu týmu a všem účinkujícím a těšíme se na říjnové a listopadové reprízy.

Bližší informace a termíny repríz naleznete zde.


3. 10. 2019

Česká premiéra Ščedrinovy Lolity

Americký bestseller o vášnivém sexuálním vztahu vzdělaného čtyřicátníka, literárního vědce a spisovatele Humberta k dvanáctileté Lolitě, nenucené, drzé a sexuchtivé Američance, vzbudil po vydání bouřlivé kontroverzní ohlasy. My jej dnes v premiéře uvádíme ve Stavovském divadle, s hudbou žijícího ruského skladatele Rodiona Ščedrina, v režii Slávy Daubnerové a pod taktovkou dirigenta Sergeye Nellera.26. 9. 2019

Rekonstrukce Státní opery finišuje

Rekonstrukce Státní opery vstupuje do posledních fází. Budova opery bude slavnostně otevřena 5. ledna velkolepým galakoncertem.

Datum zahájení prodeje a program slavnostního večera bude oznámen na tiskové konferenci, která se uskuteční ve druhé polovině října. Na emailové adrese objednavky@narodni-divadlo.cz vedeme evidenci zájemců. Registrované zájemce budeme automaticky o spuštění prodeje informovat.

Zde můžete sledovat novinky z finalizace rekonstrukce https://bit.ly/2InHNYO

Pozn.: Fotografie pochází z prvních fází rekonstrukčních prací


24. 9. 2019

Výběrové řízení na pozici vedoucí hledištního personálu Státní opery

Správní ředitelka Opery Národního divadla a Státní Opery vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici vedoucí hledištního personálu (inspektor/ka hlediště) Státní opery

Hledištní personál dohlíží na hlediště z hlediska dodržování bezpečnostních pravidel a návštěvního řádu, odbavuje diváky, kontroluje vstupenky včetně nároků na slevy, nabízí a prodává divadelní programy a doprovodné zboží, informuje diváky o repertoáru, občerstvovacích a dalších službách, pomáhá jim a zajišťuje jejich komfort, to vše v souladu s definovanými standardy obsluhy zákazníka.

Pracovní náplň:

* řízení a vedení pracovníků hledištního personálu, včetně kontroly/koordinace činností 
a administrace personální agendy,
* odpovědnost za odborné vedení pracovníků hledištního personálu, zodpovědnost za vyúčtování prodejů divadelních programů a doplňkového zboží a za prodejní a skladovou evidenci zboží v prodejním systému,
* hmotná zodpovědnost za sklad divadelních programů a doprovodného zboží a za provádění 
a vypořádání inventarizací včetně fyzických inventur,
* řešení a evidence událostí spojených s diváky a dalšími hosty včetně komplikovaných situací,

* reklamací a nestandardních událostí, a to v přímé spolupráci s obchodním odborem Národního divadla,
* administrace a evidence účetních dokladů a spolupráce s ekonomickými a účetními úseky Národního divadla.

Požadujeme:
* minimálně SŠ,
* dobrou uživatelskou znalost práce s PC (kancelářské programy, e-mail, zkušenost 
s prodejním systémem Colosseum nebo s jiným prodejním systémem výhodou),
* pokročilá aktivní znalost anglického jazyka (prokázané využití v dosavadní pracovní činnosti a/nebo další světový jazyk výhodou),
* časovou flexibilitu (dopolední i večerní služby včetně víkendů a svátků),
* samostatnost, spolehlivost, organizační a komunikační schopnosti,
* manažerské dovednosti, zkušenost s vedením týmu výhodou.

Nabízíme:
* práce na plný úvazek (pracovní smlouva),
* spolupráce s prestižní kulturní institucí,
* široký rozsah benefitů včetně stravenek, příspěvku na životní pojištění, mobilního telefonu, 
a nadstandardního rozsahu dovolené (o divadelních letních prázdninách).

Nástup 1. 10. 2019 (nebo dle dohody).

Podrobný motivační dopis a strukturované životopisy v češtině a angličtině zasílejte k rukám paní Andrea Savane na e-mail a.savane@narodni-divadlo.cz


12. 9. 2019

Konkurzy do sboru Státní opery

Národní divadlo v Praze vypisuje konkurz na obsazení volných míst v operním sboru Státní opery v hlasovém skupině II. SOPRÁN (za mateřskou dovolenou), který proběhne ve čtvrtek 24. října 2019 od 13 hodin v Provozní budově Národního divadla, Ostrovní 1, Praha 1. Uchazeči si ke konkurzu připraví 2 libovolné árie nebo 1 árii a jednu píseň.

Národní divadlo v Praze dále vypisuje předzpívání na obsazení volných míst v externím operním sboru Státní opery ve všech hlasových oborech, které proběhne ve čtvrtek 24. října 2019 od 14 hodin v Provozní budově Národního divadla, Ostrovní 1, Praha 1. Uchazeči si ke konkurzu připraví 2 libovolné árie nebo 1 árii a jednu píseň.

Přihlášky zasílejte písemně na adresu:
Libor Novák – tajemník sboru Státní opery, Ostrovní 1, 110 00 Praha 1 nebo elektronicky na adresu: l.novak@narodni-divadlo.cz . Bližší informace na tel. čísle: 773 759 383.


12. 9. 2019

Zahajovací koncert sezony 2019/2020

Hudba a zvláště opera je jedním z nejbližších svědků vzletů i pádů lidské svobody. A zcela jistě je jejím nejvášnivějším zastáncem. Zahajovací koncert sezony 2019/20 k 30. výročí sametové revoluce již dnes přivede na jeviště Národního divadla vynikající sólisty a Sbor a Orchestr ND pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka.


4. 9. 2019

Skladatel Rodion Ščedrin navštívil Národní divadlo

Slavný hudební skladatel Rodion Ščedrin přijel do Prahy, aby na tiskové konferenci představil svou operu LOLITA. Tiskové konference, která proběhla dne 4. 9. 2019 v Národním divadle, se také zúčastnila Pelageya Kurennaya (role Lolita), Daria Rositskaya (role Charlotte) a dirigent Sergey Neller. Těšíme se na premiéry ve dnech 3. & 5. 10. 2019 ve Stavovském divadle!


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.