MENU

ND+

Opera

Dramaturgické úvody před představením

Pro dospělé  Informujte se!  Zdarma ke vstupence

Půl hodiny před začátkem představení se dozvíte zajímavosti o autorovi a jeho divadelní hře, opeře či baletu, o současné inscenaci, které vám představí dramaturg či lektor Národního divadla. Rezervace není nutná, dramaturgický úvod je ke vstupence zdarma.

Opera nás bavíOpera nás baví
Pro rodiny s dětmi  Pro školy  Speciální vstupenka  Minimální věk

Cyklus je připraven podle stejnojmenné knihy a televizního seriálu pro rodiny s dětmi. Interaktivním a zábavným způsobem představuje v každém díle jednu výraznou skladatelskou osobnost a také dobu, ve které žila, či kdo ji inspiroval ke komponování. Nejbližší představení.

Diskuze k operním premiérám

Pro dospělé  Zdarma ke vstupence

Diskuze nabízejí setkání diváků se sólisty a uměleckým týmem, kteří operním příznivcům představí novou premiéru a prozradí zajímavosti ze zákulisních příprav. Vstup je volný a otevřen široké veřejnosti. Diskuze se konají zhruba týden před každou operní premiérou. O aktuálních termínech informujeme též na Facebooku Opery.

Klub přátel opery

Speciální vstupenka Pro rodiny s dětmi Pro dospělé

Sdružuje všechny operní nadšence a fanoušky i ty, kteří se o světe opery touží dozvědět více. V rámci klubu pravidelně pořádáme besedy s umělci, prohlídky divadla i jiné mimořádné aktivity souboru Opery. Členství je zdarma. Více zde.

Poprvé v opeře
Pro školy  Speciální vstupenka

Posláním projektu Poprvé v opeře je zprostředkovat studentům středních škol nezapomenutelné hudebně-vizuální zážitky z operních představení a rozvíjet u nich zájem o tento divadelní žánr. Součástí programu je vždy lektorský úvod před představením. Po samotném představení studenti napíší recenzi a my pak vybrané zveřejníme na webu či na Facebooku Opery.

Autogramiády
Pro rodiny s dětmi Zdarma ke vstupence

Po vybraných představeních nabízíme unikátní možnost setkat se přímo s umělci! Nechte si podepsat či se vyfoťte s Jeníčkem a Mařenkou nebo se samotnou Rusalkou!