MENU

Činohra

Činohra

Dramaturgické úvody před představením

Pro dospělé Zdarma ke vstupence Minimální věk

Půl hodiny před začátkem představení se dozvíte zajímavosti o autorovi a jeho divadelní hře, opeře či baletu, o současné inscenaci, které vám představí dramaturg či lektor Národního divadla. Rezervace není nutná, dramaturgický úvod je ke vstupence zdarma.

Setkání s tvůrci

Pro dospělé Zdarma ke vstupence Minimální věk

Diskutujte s tvůrci po činoherních generálních zkouškách či po vybraných reprízách. Tvůrci Národního divadla jsou otevřeni dialogu s vámi, našimi diváky! Ptejte se na to, co vás zajíma, podělte se o váš divácký zážitek. Vaše postřehy a názory jsou pro nás důležité. Těšíme se na společný dialog.

ND talks

Pro dospělé Zdarma ke vstupence Minimální věk

ND talks jsou další příležitostí k otevřenému dialogu. Jde o diskuze nad tématy, kterými se zabývají inscenace Činohry ND. V ND talks tak nabízíme prostor pro řešení společenských i uměleckých otázek, prostor k výměně názorů mezi odborníky, laickou veřejností, teoretiky i aktivními tvůrci.
Přijďte - zajímá nás váš názor!

O hodinu dřív

Pro dospělé Zdarma ke vstupence Minimální věk

Hodinu před začátkem představení jsou zváni všichni diváci, kteří se chtějí dozvědět o dané inscenaci, zkoušení, tvůrcích, autorovi a jeho divadelní hře i to, na co není během dramaturgických úvodů dostatek času. Prostor tak dostanou i obrazové materiály, ukázky překladů nebo vzácnosti z archivu ND, setkáte se s dramaturgem inscenace, popřípadě jeho hosty. 

Tvůrčí dílny a workshopy

Pro rodiny s dětmi Pro školy Aktivní účast Informujte se Pouze s rezervací

Chceme Vám přiblížit Národní divadlo z jiného pohledu a představit divadelní inscenace hravou a tvůrčí cestou. Vydejte se po ní s námi a zažijte divadlo na vlastní kůži. Nabídka je určená pro všechny věkové kategorie – pro žáky a studenty, dospělé i rodiny s dětmi.
Více o tvůrčích dílnách.

ND Café

Pro dospělé  Minimální věk

Jednou měsíčně pořádáme ND Café v kavárně Nové scény. Můžete se zde osobně sejít s umělci Národního divadla a u šálku kávy se jich přímo zeptat na mnoho věcí nejen z divadelního světa.

Knižní klub Činohry

Chcete dostávat programy k aktuálním inscenacím za garantovanou cenu až do schránky?
A k tomu prémie zdarma? Knižní klub funguje jako předplatné – zaplatíte jednorázovou částku
na celou sezónu a pak už jen dostáváte: nové programy, starší programy, které již nejsou dostupné, podle vlastního výběru. O knižím klubu najdete více na blogu Činohry.