MENU

ND+

Zákoutí archivu

Vstupenky na květnové a červnové "Zákoutí archivu" jsou již v prodeji.

Věděli jste, že za zdmi bývalého Anenského kláštera na Starém Městě jsou uloženy listinné poklady Národního divadla? V klidu a tichu se zde třídí, zakládá, vyhledává a bádá. Zajímá vás, co všechno lze v archivu nalézt? Jak se jednotlivé dokumenty uchovávají a kteří lidé si je sem chodí prohlížet a zkoumat? 

Přijďte se tedy podívat!


Hudební představení pro děti a hravé rodiče

Další z úspěšných hudebních představení pro nejmladší hudební publikum v provedení Dětské opery Praha.

Oslí abeceda  Malý Mozart

Dobrodružná bude pro mnohé diváky již sama cesta do hlediště. Zamíří do největší zkušebny Národního divadla v Provozní budově.

nabídka představení

Malý Mozart - sobota 1. 6. v 11.00


Výstava Labutí jezero

Magie za svitu luny

Výstava vznikla u příležitosti premiéry baletu Labutí jezero v choreografii Johna Cranka v Národním divadle, která se uskutečnila 28. března 2019. Inscenační historie i kontext Labutího jezera nabízí spoustu vzrušujících momentů a spojitostí nejen s Národním divadlem, ale i českými osobnostmi. Součástí je poutavý obrazový materiál, nádherné fotografie a cenné dobové rytiny.

Více o výstavě


Labutí jezero nepatří jen labutím

To, že Národní divadlo skrývá mnoho tajemství, asi nikoho nepřekvapí. Patří totiž k místům, kde se svět fantazie mísí se skutečností a kde teď a tady může znamenat cokoliv… O tom se přesvědčí i Toník, právě při návštěvě divadla v rámci představení Labutího jezera. Co se s ním stane? Co zažije?

U příležitosti premiéry Labutího jezera jsme vydali dětský program – kreslenou brožuru, která vás spolu s Toníkem a jeho rodinou provede nejen příběhem tohoto Čajkovského baletu, ale i důležitými milníky v jeho historii. Dozvíte se i něco o budově Národního divadla a zajímavostech ze světa baletu. A samozřejmě přijdete na to, co se s vámi při Labutím jezeru může stát – třeba díky tajemným dveřím…

Těšit se můžete na příběh, který pro vás napsala Kateřina Hanáčková a ilustrace Pavla Hudce.

Brožura je v prodeji při představeních Labutího jezera u jevištního personálu (stejně jako programová brožura k inscenaci), v pokladnách a e-shopu Národního divadla.

Více o představení


Anglické titulky v Činohře

Máte zahraniční návštěvu nebo anglicky mluvící známé?

Činohra Národního divadla připravila pro anglicky mluvící diváky tyto reprízy inscenací
s anglickými titulky.
Přehled všech termínů naleznete zde.


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.