MENU

Mecenášský klub
Národního divadla

Mecenášství není stavem peněženky, ale stavem ducha.

Jak se stát mecenášem

24. 5. 2018

Operní diva

Edita Gruberová vystoupila v Normě

Operní diva Edita Gruberová vystoupila v Národním divadle v představení Norma. Večer proběhl pod taktovkou Petra Valentoviče. Pěveckým partnerem Gruberové byl tenor Zoran Todorovich.

Na další představení se můžete těšit 30. 5. a 2. 6.

Mecenáši podpořili tato tři představení se speciálním obsazením, zvláštní dík patří paní Janě Poljakové.


24. 5. 2018

Výtvarné umění

Mecenáši se sešli na Nové scéně u příležitosti instalace obrazů Lubomíra Typlta

Autor děl Polibek a Protivítr, která našla dočasné místo v prostorách Nové scény, Lubomír Typlt mecenášům osobně představil svou tvorbu. Vedoucí "Kodl contemporary" Matyáš Kodl pohovořil o trhu s výtvarným uměním, nejen tím současným.


14. 5. 2018

Úspěšné hostování

Úspěch sklidili hosté opery Jana Kurucová a Martin Muehle v jednom z představení Carmen v Národním divadle. Skvělý zážitek!


14. 5. 2018

Oslavy české státnosti

Národní divadlo si sobotním happeningem na náměstí Václava Havla připomnělo 150. výročí položení základního kamene

Foto: David Sedlecký


11. 5. 2018

Maestro v Praze

Marc Minkowski diriguje ve Stavovském divadle operu La clemenza di Tito.

Světoznámý dirigent, expert na Mozartovu hudbu připravil s orchestrem Národního divadla koncertní provedení opery La clemenza di Tito. Mecenáši tento projekt hrdě podporují.


11. 5. 2018

Novinky na Nové scéně

Od konce dubna do konce sezony můžete vidět ve foyer na Nové scéně dvě velkorozměrová plátna od Lubomíra Typlta. Jde o zápůjčku obrazů v rámci partnerství s Galerií Kodl. Díla byla kurátory vybrána tak, aby zapadla formou do koloritu Nové scény a obsahem, aby co nejvíce souzněla s živým uměním. V květnu proběhne související komentovaná prohlídka za účasti autora.  

Lubomír Typlt je český malíř, který v současné době žije střídavě v Berlíně a v Praze. Jeho malířské dílo je příznačné svou formální syrovostí a obsahovou surovostí. Rozvíjí svůj mýtus o lidském jedinci pomocí malířských prostředků: vytříbené kresebnosti i absurdních prostorových objektů. S oblibou používá techniku kvaše, které mu propojí výrazové přechody mezi kresbou a malbou a jsou charakteristické spontánností, gestickou živostí a formálních vytříbeností. Zdroj: Wikipedie

Foto: Polibek (2017, olej na plátně, 180 x 240 cm)


28. 11. 2016

Dancer

Tanečník, jehož jméno patří mezi světovou špičku. Muž, jehož mentorem je významný fotograf David LaChapelle. Náročný život baletního sólisty. Pomoc druhým. To vše spojuje nový dokumentární film Dancer a jméno Sergei Polunin. Exkluzivně jsme promítali pro mecenáše Národního divadla v divadelním prostoru Royal.

 Foto: David LaChapelle, © Production | MILOSH