DVD Petr Zuska

záznam inscenací BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři a Sólo pro nás dva Petra Zusky
269

Momentálně není skladem. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na:
e-shop@narodni-divadlo.cz

Popis produktu

Ve spolupráci s Českou televizí vzniklo dvoj DVD s nejúspěšnějšími inscenacemi choreografa a režiséra Petra Zusky BREL –  VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři a Sólo pro nás dva. Součástí DVD je také bonus, profilový dokument režiséra Martina Kubaly, ve kterém podrobněji nahlédnete nejen do Zuskovy profesní dráhy, ale i do soukromí tohoto významného českého tvůrce.

 

DVD 1:

BREL – VYSOTSKIJ – KRYL / Sólo pro tři (116 minut)

Kultovní představení, inspirované životy a písněmi tří zpívajících básníků 2. poloviny minulého století – Jacquese Brela, Vladimira Vysockého a Karla Kryla. Ač mluvili odlišnými jazyky, jako by promlouvali stejnou řečí. Hlasem své doby, hlasy svého národa, ale především hlasem lidského srdce, bez ohledu na čas a prostor. Taneční divadlo režiséra a choreografa Petra Zusky je ojedinělé svou symbolikou, detailním propracováním námětu a důmyslnou režijní koncepcí.

 

DVD 2:

Sólo pro nás dva (107 minut)

Taneční divadlo Petra Zusky Sólo pro nás dva obsahuje více rovin najednou. Jde především o vztah – mezi mužem a ženou, mezi člověkem a jeho démony, mezi jedincem a společností, jejíž je součástí. Sólo pro vztah mezi námi a přírodou. A v neposlední řadě se jedná o sólo pro Jaromíra Nohavicu a Beatu Bocek, jejichž hudebně-písňovou tvorbou se Petr Zuska tentokrát inspiroval.

 

BONUS: CHVĚNÍ PETRA ZUSKY (52 minut)

Cesta Petra Zusky za vrcholným tancem a choreografií vedla od Pražského komorního baletu, přes Balet Národního divadla, Mnichovský balet, Les Grands Ballets Canadiens až na místo šéfa Baletu Národního divadla, kde působil patnáct let až do roku 2017. Dokument ukazuje průřez jeho prací během posledního roku v čele Baletu Národního divadla, zkoušky i slavnostní premiéry jeho posledních, nejzásadnějších děl, ale i – pro něho tak podstatné – rodinné zázemí.