Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Diář ND 2023 - Národní na plakátu

praktický diář s kroužkovou vazbou
210

Momentálně není skladem. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na:
e-shop@narodni-divadlo.cz

Popis produktu

Národní na plakátu aneb Exkurze do vizuální prezentace Národního divadla

Na přední straně obálky je parafráze Petra Humla k plakátu Amfitryon od Zdenka Seydla, kterému tímto vzdáváme hold jako grafikovi, scénografovi a kostýmnímu výtvarníkovi, jenž s Národním divadlem spolupracoval přes třicet let.

Diář představuje vývoj přibližně jednoho sta let výtvarného plakátu Národního divadla – nejstarší pochází z roku 1929, nejmladší z roku 2017. Oba hraniční příklady ukazují i odlišné techniky – zatímco Václav Gottlieb byl autorem malovaného plakátu, na druhé straně symbolicky stojí umělecká fotografie, která je dnes jedním z nejčastějších vizuálních prvků plakátů.

Diář na rok 2023 je ukázkou výtvarných stylů i technik, představuje široké spektrum výtvarníků, kteří se kromě volné tvorby intenzivně věnovali také reklamní grafice. Diář je také představením vývoje vizuální identity první české scény, ve které pozorujeme i proměnu logotypu divadla či názoru na korporátní grafické sjednocení.

Věříme, že originální diář bude vás či vaše blízké provázet v příštím roce.

Jazyk: český
Vydal: Národní divadlo
Formát: 210 x 155 mm, kroužková vazba