MENU

Radúz Mácha

Člen Činohry

V letech 2003–07 studoval hudebně-dramatický obor Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde odmaturoval rolí Tita-Naneho v Goldoniho Poprasku na laguně. V době svých středoškolských studií hostoval v Těšínském divadle (Tři v tom, Noc na Karlštejně), v ostravském Divadle Petra Bezruče (Strašidlo cantervillské) a v Národním divadle moravskoslezském (Nepohodlný Indián, La Traviata).

Po úspěšném absolvování ostravské konzervatoře byl přijat ke studiu činoherního herectví na JAMU v Brně. Tam vytvořil řadu rolí v inscenacích studentského divadelního studia Marta (Umberto v Café Umberto, Veršinin ve Třech sestrách a absolvoval jako Leander ve hře Rómeo a Héró). Hostoval i v divadelním spolku Eventualité (Partie, Aucassin a Nicola), objevoval se i na dalších brněnských scénách – v divadle Husa na provázku (Večer umělců, Obrazy ze stříbrného století), či v HaDivadle (scénické čtení Havlovy Asanace).

Už v průběhu posledního ročníku studia JAMU hostoval ve Stavovském divadle v Andersenově Sněhové královně (v rolích Havrana a dospělého Káje), na Nové scéně účinkoval ve scénickém čtení hry Jednoduše a na cokoliv, hrál Rafaela v Topolově Konci masopustuMartina ve hře Deváté srdceTrania v Shakespearově Zkrocení zlé ženyJeana v Ionescově Nosorožciněkolik postav v EnronuValéra Tartuffe Impromptu!Erasta v Moliérově Pánovi z Prasečkova, zřízence Rolanda v Massiniho Ohlušujícím pachu bíléKarla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantechMladého Roberta v Bartlettově Zemětřesení v LondýněAlamira ve Strakonickém dudákoviúčinkoval v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí a v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914. Rovněž hostoval v muzikálu Quasimodo v roli Pierra Gringoira uváděného v pražském divadle Hybernia.

Od srpna 2011 je členem Činohry Národního divadla.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako CukrBřečťan (Modrý pták, Stavovské divadlo), jako Andreje Prozorova (Tři sestry, Stavovské divadlo), jako Tiberge (Manon Lescaut, Národní divadlo), Milivoje (Spalovač mrtvol, Stavovské divadlo) a jako Mrtvého bratra ženicha/Leonarda (Krvavá svatba, Stavovské divadlo).


FILM A TELEVIZE

Má rovněž zkušenosti z práce před kamerou (např. seriály Cesty domů, Já Mattoni či filmů Přijde letos Ježíšek?, Epilog nebo Jáma) a v rozhlase.


ROZHOVORY

Herecký frmol mě baví, Televize.cz
Zahrál bych si Romea, říká Radúz Mácha, Valašský deník.cz, 24. 1. 2014

Aktualizace: únor 2018

Radúz Mácha účinkuje v představeních

SEZONA 2017/2018

Radúz Mácha účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

SEZONA 2018/2019

Další členové souboru Činohra Národního divadla