MENU

Lenka Zbranková

Po absolutoriu herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři získala v roce 1994 angažmá v Středočeském divadle Kladno (posléze přejmenovaném na Městské divadlo Kladno), kde působila šestnáct let. Ztvárnila tu nespočet rolí, např. Sugar v Někdo to rád horké, Prezidentovou de Tourvel v Nebezpečných vztazích, Lucrezii v Lucrezii Borgii, Julii ve Slečně Julii,  Annie Wilkesovou v Misery nebo Kieru v Bavíme se o sexu?.

V sezoně 2003/04, 2004/05 a 2006/07 zvítězila v divácké anketě o nejoblíbenější herečku SDK. Od roku 2009 je stálým hostem v Městských divadlech pražských, v současnosti ji tu lze vidět např. v inscenacích Listopad, Sen čarovné noci, Bedřich Smetana: The Greatest Hits a Kancl.

Hostuje i na jiných scénách, v Národním divadle moravskoslezském nastudovala muzikál Donaha!, ve Východočeském divadle Pardubice inscenaci Po pláči smích, objevila se i v rámci Letních shakespearovských slavností ve Zkrocení zlé ženy. Účinkuje i v televizních a rozhlasových projektech, v poslední době např. v seriálu První republika.

Lenka Zbranková účinkuje v inscenacích

SEZONA 2019/2020

Další členové souboru Činohra Národního divadla

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.