MENU

Filip Kaňkovský

Člen Činohry

Na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval hru na klavír, poté absolvoval obor herectví na DAMU v Praze (pod vedením Evy Salzmannové a Aloise Švehlíka). Hostuje v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie a v Divadle Minor. Je také členem divadelního uskupení Tygr v tísni.

V Národním divadle hrál v uplynulých sezonách FelixeZe života hmyzu bratří Čapků, Petra v Ostrovského Lese, několik rolí v autorské inscenaci Po sametu, kterou na Nové scéně reříroval Jiří Adámek, a Toma v Bartlettově Zemětřesení v Londýně. Před nástupem do angažmá zde hostoval v Topolově Konci masopustu a Herzově Devátém srdci.

V současném repertoáru ho můžete viděj jako Vocilku (Strakonický dudák, Národní divadlo), R. A. Dvorského (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo), Tyltyla (Modrý pták, Stavovské divadlo), dále v inscenaci Láska a informace (Nová scéna) a jako Leonarda (Krvavá svatba, Stavovské divadlo). 


FILM A TELEVIZE

Ve filmech a seriálech účinkuje od roku 2006: ... a bude hůř, Klub osamělých srdcí, Jarmareční bouda, Lidice, Příběh kmotra, Čtvrtá, Gangy BerlínaAutobazar Monte Carlo, Americké dopisy, Pustina, Bohéma, 1890 a další.

Je frontmanem kapely Green Småtroll, v níž zpívá a hraje na klávesy (kapela získala žánrovou cenu Anděl 2009 v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz). 

Aktualizace: květen 2017

Filip Kaňkovský účinkuje v představeních

SEZONA 2017/2018

Filip Kaňkovský účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

Další členové souboru Činohra Národního divadla