MENU

Alina Nanu

První sólistka Baletu

Alina Nanu se narodila 23. 8. 1990 v Kišiněvě, kde studovala na Státní moldavské taneční konzervatoři a v roce 2010 absolvovala na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy. Se školou absolvovala několik turné po celém světě, například po Španělsku, Německu nebo USA. Již během studií se zúčastnila mnoha soutěží a k jejím nejvýraznějším úspěchům patří zisk II. místa na Mezinárodní baletní soutěži v Brně v roce 2009 a I. cena v Mezinárodní baletní soutěži v Rumunsku, také v roce 2009.
Svou profesionální dráhu započala v sezoně 2010/ 2011 jako členka souboru baletu Státní opery Praha a od sezony 2011/ 2012 byla jeho sólistkou. Diváci ji mohli vídat například v titulní roli Odetty/Odilie v Čajkovského Labutím jezeře, jako Kitri v Donu Quijotovi nebo jako Myrthu v Giselle.
Od sezony 2012/ 2013 je sólistkou Baletu Národního divadla.

Alina Nanu ztvárnila řadu významných rolí, jako například Klára ve snu, Kláru Cratchitovou, Čínský tanec v baletu Louskáček - Vánoční příběh, Sestru v Popelce, Kitri v Donu Quijotovi, Myrthu, Družky Myrthy v Giselle, Odettu / Odilii v Labutím jezeře, Carabosse, vílu strachu, Volante, víla odvahy v Šípkové Růžence, Julii, Komediantku v Romeovi a Julii, Markýzu de Marteuil ve Valmontovi, Nikiu, Gamzatti v La Bayadere, Mámu v baletu Louskáček a Myšák Plyšák, Sněhovou královnu ve Sněhové královně, Malou mořskou vílu, Tanči v Sólo pro nás dva.
Ze složených večerů tančila v Amerikaně III, České baletní symfonii II, Ballettissimu, Vertigu, Timeless.
Další členové souboru Balet Národního divadla