MENU

Pro seniory

Pro seniory

Jsou lidé, kteří 100 let prospí, a jsou lidé, kteří 100 let prožijí, řekl umělecký šéf Baletu ND Petr Zuska před představením Šípkové Růženky - při příležitosti oslavy neuvěřitelných 100. narozenin Markéty Kyliánové – maminky slavného choreografa Jiřího Kyliána. Pokud jste již oslavili –sátiny, určitě víte, že štěstí a radost přicházejí i odcházejí, musíme si jich vážit. Přijďte se odměnit k nám do divadla, vezměte s sebou své děti i vnoučata, vyprávějte jim své zkušenosti – v divadle se i šeptem sdělují velké věci, sdílejte spolu kouzelný svět fantazie a skutečného kumštu.

Baletní dílny a semináře Informace o příštích akcích

Chystáte se na balet? Máte nejasnost? Zde najdete užitečné otázky a odpovědi.

Pravidelné nabídky vybraných představení za zvýhodněné vstupné pro seniory. Aktuální nabídka. 

Představení vhodná pro seniory

Nechceme vás ničím limitovat, Baletu ND předkládá všechny typy titulových forem – celovečerní představení, složené večery, dějové, abstraktní, tradiční, invenční tituly a „remaky“. V repertoáru jsou proto zastoupeny tituly tzv. tradičního baletního odkazu, které uspokojují diváky milující klasické baletní tituly, vyprávějí často pohádkové příběhy, jsou určeny nejen dětským očím a milovníkům romantického odkazu, ale i ctitelům klasického pohybového tvarosloví. Petr Zuska do Národního divadla přivedl také díla světově uznávaných choreografů (př. Cranko, Vàmos, Maillot) a jejich neméně slavné inscenace. Jejich prostřednictvím uvedl na repertoár Národního divadla díla, která ve své podstatě můžeme označit za dějová, strhující ve svém příběhu, výpravě, pojetí: nicméně jsou to tituly ještě baletní, často blížící se neoklasicistnímu vyjádření. Autorské balety často zpracovávající velká témata světové literatury.
Dalším typem inscenací, které se těší velkému diváckému zájmu, jsou inscenace tanečně-divadelní – díla současného tanečního divadla. Událostí v tomto směru bylo uvedení Carmen Matse Eka, nebo inscenace Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři Petra Zusky.
Posledním typem inscenací, které tvoří repertoár Baletu Národního divadla, jsou tzv. složené taneční večery. Inscenace zabývající se jedním tématem z pohledu různých choreografů či pohybových přístupů. Zde byla divákům představena celá řada stěžejních jmen světové choreografie (Kylián, Duato, Galili, Bruce) v konfrontaci s původní českou tvorbou (Zuska, Kodet, Vaculík).

Doporučujeme:

Labutí jezero                                                                  Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři

                   

ZPĚT NA STRÁNKU BALET NÁS BAVÍ

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.