MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Stavovské divadlo

  Leonce & Lena

  Česká premiéra: 30. listopadu 2019

  více o inscenaci
 • Balet Národní divadlo

  Louskáček - Vánoční příběh

  Nechte si tančit o kouzlu Vánoc...

  více o inscenaci

9. 12. 2019

ND Café s fyzioterapeutem Baletu Národního divadla Jiřím Čumpelíkem

10. prosince 2019 od 17.30 v kavárně NONA na Nové scéně

Balet ND srdečně zve na setkání s dlouholetým fyzioterapeutem Baletu ND, panem Jiřím ČumpelíkemPřijďte si poslechnout, jak pečuje o tělesné schránky tanečníků. Budeme ale mluvit i o životě – neboť jeho jogínský pohled na svět je inspirativní a velice uzdravující.

Kde a kdy: 10. prosince 2019 od 17.30 na Nové scéně
Café NONA v 1. patře budovy Nové scény, v zadní části kavárny u šaten.

Vstup a šálek kávy zdarma. Těšíme se na vás!
Akce je veřejně přístupná, není nutné se registrovat.
Více info: https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/14453?t=2019-12-10-17-30


27. 11. 2019

Leonce & Lena premiéra Baletu ND

Již v sobotu 30. listopadu ve Stavovském divadle!

Balet Leonce & Lena bude součástí repertoáru Baletu ND počínaje premiérou 30. listopadu ve Stavovském divadle. Vytvořil ho německý choreograf Christian Spuck na motivy Büchnerova stejnojmenného dramatu v roce 2008 pro Aalto Ballett Theater v Essenu, nicméně patří k oblíbeným baletům světového repertoáru – a to hlavně díky specifické nadčasovosti.

Již Büchner se ve své komediálné hře dotýká sociálních poměrů své doby, které choreograf Christian Spuck díky pohádkovému přesahu nabízí dnešnímu divákovi se zcela aktuálním satirickým přesahem a vysvětluje:
„Podobně jako když si král Peter vzpomene na své poddané jen prostřednictvím uzlu na kapesníku, můžeme se v dnešní době často divit tomu, jak mocní dnešního světa snadno zapomínají na zájmy voličů. Leonce a Lena se sice vyvlékli ze svatebních plánů svých otců útěkem, na konci se však opět sejdou před oltářem. S tímto fatalizmem dějin a se zkušeností, že navzdory nejušlechtilejším úmyslům některé věci nelze změnit, se každý z nás již někdy setkal.“

Navíc Leonce & Lena dokáže zaujmout diváky napříč generacemi. Jde o pohádku, která díky svému druhému plánu, pobaví i dospělé, osloví dospívající, cílí na diváky napříč generacemi.
„Každý jistě zná nějakého Leonce, který trpí nudou a neví jak naložit se svým životem – to patří k fenoménu pozdní puberty. Vedle rozboru společenské situace je v Leonce & Lena velmi jasně zdůrazněna otázka, proč stojí za to žít.“

Těšit se tak můžeme na současnou inscenaci, s esteticky vycizelovanou scénickou i kostýmní výpravou, která kromě tanečního slovníku klade velké požadavky i na herecké vystavění rolí. Máme se na co těšit!

foto: Pavel Hejný

Více o představení


23. 11. 2019

Jiří Kylián – budižkněčemu

Balet ND představuje novou knihu Jiřího Kyliána

Unikátní soubor myšlenek Jiřího Kyliána – poutavou knížku pro české čtenáře přeložil z francouzského originálu „Bon qu'à ça“ autorky Marie-Noël Rio, Michal Lázňovský.

Duchovní svět Jiřího Kyliána je inspirativní, hluboký a kultivovaný. Slova, která užívá, jsou stejně tak výstižná a krásná, jako jeho pohybová vyjádření.

První české vydání bylo pokřtěno samotným autorem před premiérou Kylián – Mosty času, Gods and Dogs.

Knihu je možné koupit na všech představeních Kylián – Mosty času v Národním divadle, v pokladnách ND a na e-shopu ND.

Více o představení


12. 11. 2019

Korejský národní balet poprvé v České republice

V rámci inscenace Kylián – Mosty času uvede Korejský národní balet choreografii Forgotten Land

Náš host přijíždí v rámci oboustranné spolupráce. Již v září jsme tančili v Soulu Gods and Dogs a nyní korejským přátelům jejich pohostinnost vracíme.

Navíc umělecká ředitelka Korejského národního baletu Sue-Jin Kang je velice výjimečná a inspirativní osobnost světového tance a držitelka prestižních světových cen. S uměleckým ředitelem Baletu ND Filipem Barankiewiczem ji pojí společné angažmá, oba byli prvními sólisty Stuttgartského baletu, nezapomenutelným způsobem ztvárnili například Julii a Romea v Crankově verzi tohoto baletu. Dnes se k sobě vrací v pozicích uměleckých šéfů a my můžeme těžit z jejich zkušeností a vizí.

Korejský národní balet v sobě spojuje tradiční hodnoty, šedesátiletou jevištní praxi a světový baletní repertoár, který nabízí jak díla klasická, tak moderní.

Kylián – Mosty času: 13., 14. a 15. listopadu 2019
Program tří společných představení s Korejským národním baletem:
V podání Korejského národního baletu:
Forgotten Land
V podání Baletu Národního divadla:
Gods and Dogs – česká premiéra
Petite Mort
Šest tanců

Již ve středu 13. listopadu nás čeká velký večer – na porgamu bude výhradně jedinečný Jiří Kylián!

Více o představení


12. 11. 2019

Balet Národního divadla On Tour – Čína 2019

La Bayadère – 5 měst – 10 představení – 2 Gala show

Soubor Baletu ND absolvoval měsíční turné po Číně, kde celkem v pěti městech odehrál deset představení celovečerního baletu La Bayadère a navíc se účastnil dvou prestižních galavečerů.

Tisíce kilometrů, náročné přesuny, odlišné klima a jiné zvyklosti hostitelů i diváků.
Nanking / Ču-chaj / Šen-čen / Šanghaj / Peking

Ale tanec spojuje a umí beze slov najít to společné v nás. Kromě toho byl Balet ND v Číně v dobré společnosti – vystupoval jako součást projektu, který představuje čínským divákům to nejlepší ze světového tanečního divadla. A tak se Balet Národního divadla na jevištích střídal s Baletem petrohradského Mariinského divadla a Baletem pařížské Opery.

foto: Tujingqing / Meng Chun

Více o představení


31. 10. 2019

Sametové baletní Gala

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!

Balet Národního divadla uvede galapředstavení u příležitosti 30. výročí sametové revoluce v roce 1989, které je především oslavou svobody a lásky.

„Balet Národního divadla se velice těší na slavnostní galavečer a především na unikátní choreografie, které ještě nikdy nebyly uvedeny před našimi diváky. Jste zvědaví?“
Filip Barankiewicz, umělecký ředitel Baletu ND

Divákům se představí plejáda baletních osobností působících na naší první scéně, která je významným symbolem kultury České republiky. Slavnostní večer je výjimečný tím, že zatančí přední umělci v choreografiích českých i zahraničních tvůrců a také v nových dílech, která byla vytvořena speciálně pro tuto výjimečnou událost. Vášeň pro tanec založená na dechberoucí tělesnosti, pravdivost emocí, bravurní taneční výkony, „sametová elegance“, kouzlo, energie – to vše přinese divákům nezapomenutelný umělecký zážitek!

V předvečer 30. výročí sametové revoluce  16. listopadu 2019 ve Stavovském divadle

foto: Pavel Hejný

Více o představení


16. 10. 2019

Aplaus pro osobnosti Baletu ND!

Valmont – v exkluzivním premiérové obsazení – naposledy

Baletní hvězdy Národního divadla ověnčené mnoha cenami, profesionálové každým coulem a inspirativní umělci, kteří vložili do svých rolí osobitost, vášnivost a celé své srdce se rozloučí 5. listopadu ve Stavovském divadle se svou aktivní taneční dráhou v rolích Markýzy de Merteuil a Vikomta Valmonta v inscenace uspěšné Libora Vaculíka – Valmont.

Markýza de Merteuil – emeritní sólistka a baletní mistryně Baletu ND: Tereza Podařilová
Svou aktivní taneční dráhu zakončíš velkolepě v roli, která ti byla ušita přímo na míru. Co ti role Markýzy de Merteuil ve Valmontovi přinesla?
„Je pro mě role výjimečná ve všech ohledech. Režisér a choreograf Libor Vaculík ji postavil přímo na mne, čehož si nesmírně vážím. Je zajímavé, že s Liborem jsem svou kariéru začínala, a to jako Frederika v Malém panu Friedemanovi, která byla ztělesněným dobrem. Teď ji zakončím úžasnou rolí Markýzy de Merteuil, která je pravým opakem Frederiky – vášnivá, dramatická, manipulativní, záporná mrcha. V každém případě to byla krásná spolupráce nejen s ním, ale s celým úzkým okruhem skvělých kolegů, tanečníků. Věřím, že si „svoji Markýzu” ještě naposledy užiju, ale pak se probudím do nového dne… Jak řekl Jan Svěrák ve filmu Vratné láhve: „Aby bylo vítání, musí být loučení.“ A loučení je zkrátka přechod k něčemu dalšímu. Těším se na představení, na tu tečku… Mám pocit, jako kdybych to dlužila všem, kteří mi v mé umělecké kariéře pomohli. Vím, že budu šťastná a smutná zároveň.“

Valmont – emeritní první sólista a baletní mistr Baletu ND: Alexandre Katsapov
Svou aktivní taneční dráhu zakončíš velkolepě v roli, která ti byla přímo ušita na míru. Co ti role Valmonta ve stejnojmenném baletu přinesla?
„Valmont – to byla velká výzva. Nikdy jsem na jevišti totiž neztvárnil roli svůdníka. Bylo to vzrušující po všech stránkách… Musel jsem mít na představení dvojitý suspenzor (směje se). Teď vážně… Zpočátku jsem nevěděl, co mám od té role čekat, protože se nejedná o žádného zamilovaného Romea. A tak jsem hledal klíč k postavě. Líbí se mi, že to není černobílá role, obsahuje více vrstev přes svádění, zamilovanost, zradu, zklamání, katarzi až smrt… Tančím devět duetů, takže je i fyzicky náročná, ve druhém jednání téměř nesejdu z jeviště. Jakmile skončí jeden duet, musím jít na další, takže v zákulisí nemám čas na žádný oddych. Moc si to ale užívám… Jsem vděčný uměleckému řediteli Filipu Barankiewiczovi, že nám dal s Terezou prostor k rozloučení a uzavření jedné etapy života. Když jsem v minulém roce viděl loučení Michala Štípy, tiše jsem seděl a záviděl. Dále chci poděkovat choreografovi a režisérovi Liboru Vaculíkovi za to, že mi ušil Valmonta přímo na tělo. No, a pak musím poděkovat sám sobě, je mi 44 let a stále jsem ještě schopen tuto roli tančit.“

Celý rozhovor čtěne v časopise Národní divadlo.

Loučení se s taneční kariérou Terezy Podařilové a Alexandra Katsapova.
Valmont – série představení v sezoně 2019/2020.

foto: Mario Bakuš

Více o představení


10. 10. 2019

Sezona 2019/2020 Baletu ND – Stále v pohybu / Continuously moving

Nové video Baletu Národního divadla. Sezonu 2019/2020 v něm reprezentují všichni členové největšího českého baletního souboru.

Video Stále v pohybu / Continuously moving

Sezona 2019/2020 – Stále v pohybu / Continuously moving
Umělecký ředitel Baletu Národního divadla v Praze: Filip Barankiewicz

3 premiéry / 2 obnovené premiéry / baletní Gala / návrat do Státní opery / spolupráce s Laternou magikou / Balet ND On Tour / Hosté Baletu ND / Balet nás baví 

Kylián – Mosty času, Gods & Dogs / Sametové Baletní Gala / Leonce & Lena / Oněgin / Bon Appétit! / Spící krasavice / Čarodějův učeň

Repertoár: Kafka: Proces / Labutí jezero / Louskáček – Vánoční příběh / Marná opatrnost (La Fille mal gardée) / Slovanský temperament / Sólo pro nás dva / Timeless / Valmont

Národní divadlo / Nová scéna / Stavovské divadlo / Státní opera

Sezona 2019/2020 je plná nejrůznějších stylů a barev. Každý balet mluví svým vlastním jazykem.

video: Marco Chiodi
Všichni tanečníci Baletu Národního divadla.

www.facebook.com/ndbalet
www.instagram.com/czechnationalballet
www.youtube.com/narodnidivadlobalet


7. 10. 2019

První sólistka Baletu ND Alina Nanu získala Cenu Thálie!

Devětadvacetiletá rodačka z Moldávie, absolventka Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, získala nejvýznamnější české ocenění v oblasti profesionálního divadla.

V sobotu 5. října byly vyhlášeny výsledky 26. ročníku Cen Thálie. V kategorii Tanec a pohybové divadlo se stala laureátkou první sólistka Baletu Národního divadla Alina Nanu. Oceněna byla za výjimečný umělecký výkon v roli mladé dívky Lise v klasické inscenaci Marná opatrnost (La Fille mal gardée), výpravné baletní komedii v choreografii sira Fredericka Ashtona.

Alina Nanu v průběhu slavnostního večera v Národním divadle:
„Hezký večer. Chci poděkovat herecké asociaci za tuto krásnou cenu a našemu uměleckému řediteli Filipu Barankiewiczovi za to, že máme tak krásnou inscenaci na repertoáru. Svým kolegům, baletním mistrům, asistentům a také všem, kdo se na tom podíleli. A hlavně rodině a přátelům za to, že mi drželi palce a podporovali mě. Díky moc!“

foto: Serghei Gherciu

Více o představení


26. 9. 2019

Balet Národního divadla hostuje v Jižní Koreji

Gods and Dogs poprvé v podání Baletu ND – 27. září 2019 v Seoul Arts Center. Na jednom jevišti s Korejským národním baletem. Společný Gala večer složený z tvorby Jiřího Kyliána.

Balet ND reprezentuje Národní divadlo v korejském Soulu, kde vystoupí společně s Korejským národním baletem v komponovaném večeru věnovaném choreografiím Jiřího Kyliána. Poprvé zde uvádí Gods and Dogs, avantgardní choreografii, která má v Kyliánově tvorbě pořadové číslo 94 a světovou premiéru měla 13. listopadu 2008. Českou premiéru plánuje Balet ND na 13. listopadu 2019 v Národním divadle jako součást inscenace Kylián – Mosty času.

Milí přátelé,
jmenuji se Jiří Kylián, jsem choreograf a narodil jsem se v Československu v roce 1947 (rok před tím, než komunisté převzali moc). Svou zemi jsem opustil v roce 1968, když se komunisté opět chopili vlády a potlačili politické hnutí zvané pražské jaro. Hnutí bylo součástí snah vybudovat „komunismus s lidskou tváří“. Dvacátého prvního srpna 1968 zemi napadla vojska států Varšavské smlouvy, vedená Sovětským svazem. Od této invaze před jednapadesáti lety se mnohé změnilo – ale v podstatě se nezměnilo nic! Dodnes jsou mezi lidmi na naší malé planetě ekonomické, ideologické, náboženské, politické, sociální a kulturní bariéry, které jsou úplně zbytečné.
Možná si říkáte, proč vám to všechno píšu. Důvod je jednoduchý. Dnes večer uvidíte dva významné taneční soubory z velmi odlišných koutů světa, které spolu vystoupí na jednom jevišti. To je velmi neobvyklá a vzácná událost. Vzdálenost mezi Prahou a Soulem je 8258 kilometrů! Ale tato vzdálenost dnes večer zmizí, protože lidé různých národů s různým kulturním zázemím a náboženským vyznáním budou sdílet stejný prostor a stejný čas: tanečníci Korejského národního baletu pod vedením Sue-jin Kang a tanečníci Baletu Národního divadla z Prahy pod vedením Filipa Barankiewicze.
Nepamatuji se, že by se kdy něco podobného odehrálo, ale je to úžasné a já jsem rád, že toho mohu být součástí. V době, kdy jsem působil jako umělecký šéf Nizozemského tanečního divadla, jedna věc mi byla naprosto jasná: Když se politici perou, umělci musí komunikovat. Přál bych si být v těchto dnech s vámi a doufám, že si tuto výjimečnou příležitost užijete.“
Jiří Kylián – Haag, Nizozemsko
8. září 2019

foto: Serghei Gherciu

Více o představení


25. 9. 2019

56 ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha

Balet Národního divadla součástí programu festivalu

Balet Národního divadla se již tradičně stává nedílnou součástí programu tohoto prestižního televizního festivalu.

25. září 2019, 19.00, Národní divadlo
Labutí jezero Baletu ND – partnerské představení Zlaté Prahy

27. září 2019, 18.30, Nová scéna Národního divadla
slavnostní premiéra dokumentárního filmu Martina Kubaly – Jeden rok v životě Jiřího Kyliána

28. září 2019, 13:45, Náměstí Václava Havla
Baletní dílna Národního divadla s první sólistkou Baletu ND Nikolou Márovou

Více informací na  56 ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha 2019

foto: Jiří Kylián společně s režisérem Martinem Kubalou v Paříži po ceremoniálu uvedení choreografa Jiřího Kyliána do francouzské Akademie krásných umění.

Více o představení


12. 9. 2019

Nominace na Ceny Thálie 2019 zveřejněny!

Balet Národního divadla má dva nominované tanečníky.

Ceny Thálie zveřejnily nominace pro rok 2019. Balet Národního divadla má dva nominované tanečníky v kategorii Tanec a pohybové divadlo. Oba za výjimečné umělecké výkony v inscenaci Marná opatrnost (La Fille mal gardée).

První sólistka Baletu ND Alina Nanu za roli Lise.
„Jako by jí ta role byla ušita na tělo.” Zní to jako klišé, ale při sledování Aliny Nanu v roli Lise se toho dojmu nemůžete zbavit. Rošťácky protančí baletem, fandíte jejím poťouchlostem i rozjívenosti a přitom si skoro neuvědomíte, s jakou samozřejmostí se vypořádává s náročnou Ashtonovou choreografií plnou obtížných tanečních ozdob.

Sólista Baletu ND Matěj Šust za roli Colase.
V roli Colase svým výkonem Matěj Šust opět dokázal, že patří k našim nejlepším tanečním umělcům současnosti. Jeho projev je bezprostřední, autentický, přesvědčivý. Technicky náročný choreografický slovník Fredericka Ashtona zvládá precizně, s lehkostí a citem pro komiku. V duetech je spolehlivým partnerem se smyslem pro muzikalitu, kterou využívá při vedení pohybových frází.

Gratulujeme k nominaci a držíme palce!

foto: Serghei Gherciu

Více o představení


11. 9. 2019

Balet ND On Tour – podzim 2019

Balet Národního divadla vstupuje do nové sezony také několika zahraničními turné.

Hned na konci srpna odjeli tanečníci na turné do dvou finských měst Lappeenranta a Tampere na baletní GALA, které organizuje známý finský tanečník, baletní mistr, pedagog a umělecký ředitel Juhani Teräsvuori, kde představili choreografie Aspects Katarzyny KozielskéVertigo Maura Bigonzettiho.

Na konci září reprezentují naši tanečníci Národní divadlo v korejském Soulu, kde vystoupí společně s Korejským národním baletem v komponovaném večeru věnovaném choreografiím Jiřího KyliánaGods and Dogs bude tak premiérou tohoto avantgardního díla v českém podání v Koreji.

Do třetice vyjíždí soubor Baletu ND na velké turné po Číně. Romantický balet La Bayadère choreografa Javiera Torrese uvidí diváci v pěti čínských městech Nankingu, Ču-Chaji, Šen-Čenu, Šanghaji a Pekingu. Kromě tohoto velkobaletu vystoupí naši tanečníci v Baletu Gala speciálně komponovaném z klasických i moderních choreografií.

Balet ND On Tour – Finsko
foto: Adam Zvonař


2. 9. 2019

ND fest – aneb zahájení 137. sezony Národního divadla v Praze

Národní divadlo zahájí sezonu již tradičně – happeningem na náměstí Václava Havla. Letošní program bude přehlídkou hudebních skupin, v nichž působí umělci ze souborů ND.

Za Balet Národního divadla vystoupení od 16.00 kapela HORNY BACH.

"Kapela, která se nikdy nevymkla průměru, a vždy měla ambici stát se předkapelou předkapely Il Bohemo."

Kapela vystoupí v tomto složení: členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane LanoueŠtěpán Pechar, Marek Svobodník, Matěj Šust a Ondřej Vinklát.

Doprovodné programy:
ND+ uvede tvůrčí dílny pro děti. Setkání se sólistkou Baletu ND Martou Drastíkovou.
R
oztočí se kolo štěstí, otevřeme Národní poštu, připraveno bude občerstvení i opékání buřtů. Socha na piazzetě se dočká nového kostýmu.

Zahájení sezony Národního divadla:
Úterý 3. září 2019 v 15.00 hodin.
V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v prostorách Nové scény ND. 

Vstup zdarma.


28. 8. 2019

Po stopách Franze Kafky 2019/2020 – off-program Baletu ND

Procházka Prahou před představením Kafka: Proces jako originální doprovodný program Baletu ND v ceně vstupenky na představení.

Zveme vás také na procházku Po stopách Franze Kafky, která vás uvede do kontextu života a díla Franze Kafky a navnadí na zhlédnutí tanečního představení Baletu ND, které po procházce následuje. Obejdeme místa, která Kafku inspirovala, projdeme se spletí uliček historického centra i po svébytných zákoutích staré židovské Prahy, kde tento spisovatel žil a psal. Procházku ukončíme před Stavovským divadlem, kde si povíme víc také o inscenaci Kafka: Proces, jejích tvůrcích, okolnostech vzniku a nastudování pro Balet ND.

Po stopách Franze Kafky:
– Rezervace nutné na: balet@narodni-divadlo.cz nebo k.hanackova@narodni-divadlo.cz
– Výklad v českém a anglickém jazyce, při přihlášení uveďte, o jaký jazyk máte zájem.
– Začátek komentované procházky před Stavovským divadlem.

Procházky se uskuteční před představením Kafka: Proces v těchto termínech:
– 30., 31. srpna 2019: 17.30 – 18.30 (předchází večernímu představení)
– 19., 21., 23. září 2019: 17.30 – 18.30 (předchází večernímu představení)

Projekt je realizován ve spolupráci se Společností Franze Kafky.

foto: Pavel Hejný

Více o představení


25. 8. 2019

Deset tanečníků se stalo členy Baletu Národního divadla – vítejte!

Soubor Baletu ND je kosmopolitním tělesem ve, kterém působí tanečníci sedmnácti národností z celého světa včetně domácí české.

Balet Národního divadla vstupuje do sezony 2019/2020 s motem Continuously moving, tedy Stále v pohybu. Nejde jen o podstatu tanečního divadla, které právě díky pohybu vytváříme, ale také o jakýsi přesah, kontext se světem, který také není nehybný.

Soubor Baletu ND je vskutku kosmopolitním tělesem, najdeme zde tanečníky 17 národností (Kanada, Německo, Španělsko, Francie, Velká Británie, Švýcarsko, Itálie, Japonsko, Korea, Moldávie, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Slovensko, Ukrajina, USA a Česká republika). Tato rozmanitost poskytuje souboru barevnou škálu výrazových možností, typických pro danou národnost a jejich temperamenty. Jde o prolínání různých tanečních škol a stylů, jde o vzájemné obohacování a osobitou inspiraci.

Na nejvyšších postech prvních sólistů naleznete 6 jmen (Nikola Márová, Alina Nanu, Miho Ogimoto – Giovanni Rotolo, Ondřej Vinklát, Adam Zvonař). Své výsadní místo má i stálý host souboru, první sólista Daniel Camargo.

A jaké jsou posily? Giacomo De Leidy přišel do souboru již na konci minulé sezony. Italové, Angelo Marco Accardi, zúročí své zkušenosti z mnichovského Bayerische Staatsballet II, a Nikita Filippo Zini přichází z baletní školy Johna Cranka ve Stuttgartu. Američan John Quincy Powers tančil ve Finském národním baletu a Tulsa Ballet.

Mezi posilami jsou také dva Švýcaři, absolventi Curyšské taneční akademie Robert Jerjen a Basil Schwerzmann. Kanaďan Daniel Leger tančil po absolvování Kanadské národní baletní školy v juniorské skupině Dortmundského baletu. Brit Fraser Roach, původně z Kanady získal své taneční vzdělání v Královské baletní škole v Londýně a tančil s Birminghamským královským baletem nebo ve Stuttgartském a Curyšském baletu.

Na demisólový post nastoupila Evgeniya Gonzalez, která je absolventkou Královské švédské baletní školy, zkušenosti získala v baletu Mariinského divadla i Bavorského národního divadla. Další posilou je rodačka z Palerma, Federica Bona, která přichází také z baletní školy při milánské La Scale, a Francouzska Theodora Lehu, která tančila v Bordeaux Opera Ballet, ve Stuttgartském a Curyšském baletu.

A nakonec, Radka Příhodová, která se v létě provdala za Adama Zvonaře, bude užívat jeho příjmení.

foto: Serghei Gherciu


19. 8. 2019

Nová sezona Baletu Národního divadla se blíží. Začínáme 30. 8.!

Sezona 2019/2020 – Stále v pohybu / Continuously moving

Zahajovací představení – Kafka: Proces
pátek 30. a sobota 31. srpna od 19.00 ve Stavovském divadle

Sezona 2019/2020 – Stále v pohybu / Continuously moving

3 premiéry / 2 obnovené premiéry / baletní Gala / návrat do Státní opery / spolupráce s Laternou magikou

Kylián – Mosty času, Gods & Dogs / Sametové Baletní Gala / Leonce & Lena / Oněgin / Bon Appétit! / Spící krasavice / Čarodějův učeň

Národní divadlo / Nová scéna / Stavovské divadlo / Státní opera

Srdečně vás zveme na naše představení a moc se na vás těšíme – Balet Národního divadla!

foto: Youn Sik Kim

Více o představení


19. 8. 2019

Daniel Camargo se těší na sezonu 2019/2020 s Baletem ND

"Drazí diváci a fanoušci Baletu Národního divadla, děkuji vám všem za vřelé přijetí v souboru. Příležitosti, při kterých jsme sdíleli jeviště mi přinášely velkou radost. Přeji vám krásné léto a těším se na viděnou v příští sezoně."

Váš Daniel Camargo – první sólista a stálý host Baletu ND

foto: Youn Sik Kim


24. 6. 2019

Balet ND v červenci a srpnu 2019 Dopřejte si letní den zkrášlený baletem.

Nechte se inspirovat a vychutnejte si výjimečný letní večer ve Stavovském divadle. Balet v létě? Samozřejmě! S Baletem Národního divadla.

Balet Národního divadla uvádí čtyři představení v průběhu letních, prázdninových měsíců. Využijte příležitosti a zažijte výjimečnou kombinaci kulturního zážitku v krásném divadelním prostředí a atmosféry léta, prázdnin a slunečného počasí. Inspirací pro letní divadelní outfity vám přináší partner národního divadla Pietro Filipi a TONAK a.s.

Kafka: Proces Baletu Národního divadla – Balet Maura Bigonzettiho podle Franze Kafky
Závěr sezony 2018/2019 Baletu ND – pondělí 1. a úterý 2. července v 19.00
Zahájení sezony 2019/2020 Baletu ND – pátek 30. a sobota 31. srpna v 19.00

Klobouky pro inscenaci Kafka: Proces věnovala společnost TONAK a.s., tradiční výrobce klobouku již 220 let.

Na baletní představení vás zvou členové Baletu Národního divadla Louise Corpechot, Olga Bogoliubskaia, Roger Cuadrado, Paul Irmatov a Younsik Kim.

Photoshooting Balet ND v červenci a srpnu 2019
foto: Younsik Kim
klobouky: TONAK a. s.
outfits: Pietro Filipi
makeup: Pavel Kortan
lokace: Stavovské divadlo
tanečníci Baletu ND
fotografie: sledujte Facebook a Instagram Baletu ND

Více o představení


Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.