MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Nová scéna

  Slovanský temperament

  Světová premiéra na Nové scéně

  Více informací
 • Balet Národní divadlo

  Chvění

  Od června znovu v Národním divadle!

  více o inscenaci
 • Balet Hudební divadlo Karlín

  Romeo a Julie v Karlíně!

  Vstupenky na podzimní reprízy již v prodeji!

  Koupit vstupenky
 • Balet Národní divadlo

  Marná opatrnost

  Slavný balet sira Fredericka Ashtona

  Česká premiéra!

22. 6. 2018

Chvění Petra Zusky 24., 28. a 29. 6. v Národním divadle

Nenechte si ujít choreografii Chvění, která zasáhla mnoho našich diváků.

Chvění Petra Zusky je taneční příběh rozehraný na hudbu 1. věty a fragmentů z 2. a 3. věty 3. symfonie Henryka Góreckého a Chvění Jiřího Pavlici, jehož obsah je inspirován kromě tématu Góreckého symfonie také básněmi Vladimíra Holana a Jana Skácela, o které se opírá hudba Jiřího Pavlici. Choreograf se tak vrátil k poezii samé, možná k podstatě sebe sama. Ale co já?

 

Poslední list se třese na platanu,
neboť on dobře ví, že co je bez chvění, není pevné.
List nemusí tě, Bože, prosit o nic,
dal jsi mu růst a on to nepokazil...

 


18. 6. 2018

Slovanský temperament má úspěch. Ještě dnes ho můžete vidět!

Světová premiéra Slovanský temperament excelentně završila premiéry letošní baletní sezóny. Využijte poslední šanci vidět tento složený večer na Nové scéně právě dnes.

Přečtěte si, jak odpovídali tvůrci tří choreografií, na otázky pro tanecniaktuality.cz . Pár vstupenek ještě zbývá. foto Martin Divíšek


7. 6. 2018

Výstava Celebrating Kylián!

Přijďte se dotknout tvorby této významné osobnosti současného tance. Do 10. 6. máte možnost navštívit výstavu Celebrating Kylián! v prostorách budovy B Národního divadla na náměstí Václava Havla. Kostýmy, výběr z choreografových děl v projekcích i fotografie si můžete prohlédnout ve všední dny v časech 15-20.00 a o víkendu 12-20.00. Stojí to za to. Vstup zdarma.

Jiří Kylián, světoznámý choreograf českého původu, oslavil v minulém roce sedmdesáté narozeniny. Jeho jméno je skloňováno ve všech světových jazycích, patří k Čechům, na které jsme právem hrdi. V České republice si letos připomínáme Kyliánovu plodnou kariéru a významnou práci v rámci oslav české státnosti u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.Expozice byla připravena na počest sedmdesátých narozenin Jiřího Kyliána v loňském roce v nizozemském Haagu. Iniciovali ji Holland Dance Festival, Kylian Productions, divadlo Korzo, Nizozemské taneční divadlo (NDT) a Zuiderstrandtheater.
Kyliánův nadační fond v Praze ve spolupráci s Národním divadlem a festivalem Tanec Praha adaptoval tuto výstavu pro prostory budovy B Národního divadla na náměstí Václava Havla. Výstava je otevřena do 10. června. Znovu se pak otevře veřejnosti v trochu jiném pojetí 10. října, v rámci bloku představení KYLIÁN: Mosty času v Národním divadle. Foto Vojtěch Brtnický


31. 5. 2018

Tři tvůrci o Slovanském temperamentu

Podobný jazyk, podobné myšlení, podobný temperament? Prohlédněte si krátký dokumentární trailer od Marca Chiodiho. Tři tvůrci - Katarzyna Kozielska, Andrej Kajdanovskij a Ondřej Vinklát hovoří o svých dílech a o tom, jak vidí SLOVANSKÝ TEMPERAMENT. Premiéra již 14. 6. na Nové scéně.


24. 5. 2018

Nový trailer k premiéře Slovanský temperament made by Marco Chiodi

Slyšíte ten hlas? Volání našich kořenů ... nový trailer k premiéře Slovanský temperament vytvořil Marco Chiodi s našimi sólisty Radkou Příhodovou a Matějem Šustem. Natáčení probíhalo v lomu Velká Amerika a na splavu řeky Vltavy.


21. 5. 2018

Sólisté Baletu ND Kristýna Němečková a Adam Zvonař byli hosty prestižního baletního gala v Karlsruhe

Sólisté Baletu ND Kristýna Němečková a Adam Zvonař byli hosty prestižního baletního gala, jehož 11. ročník proběhl 19. května v Karlsruhe, v Badisches StaatsTheater.

Divákům se představili hned dvakrát, v rozdílných interpretačních polohách: v klasickém pas de deux z baletu La Bayadère a v současné choreografii Echoes from a restless soul. Vytvořil ji Jacopo Godani, jehož tvůrčí rukopis znají diváci Baletu ND z inscenace Ballettissimo. Adam Zvonař a Kristýna Němečková se na baletním gala ocitli ve vytříbené společnosti, vždyť tančili ve společném večeru s hvězdnými jmény, jako jsou například Alicie Amatriain a Friedemannem Vogel, Iana Salenko,Marian Walter a další. V Národním divadle v Praze tento mohli diváci vidět tento pár v choreografii Vertigo Maura Bigonzettiho.

K úspěchu moc gratulujeme!

 


3. 5. 2018

Podívejte se, jak se fotil vizuál k naší nové premiéře Slovanský temperament.

Tři choreografie vytvořili tři tvůrci ze tří zemí - Katarzyna Kozielska (PL), Andrej Kajdanovskij (RU) a náš první sólista a choreograf Ondřej Vinklát (CZ).

Ačkoli bude každé dílo svou náladou i tématem zcela jedinečné, spojují je blízké kořeny, slovanská duše a hlavně temperament. Pro tyto tři jedinečné vize určitě zahoříte. Trailer vytvořil Marco Chiodi.
 
Světová premiéra: 14. 6. 2018
2. premiéra: 15. 6. 2018
Nová scéna