MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Národní divadlo

  Kylián – Mosty času

  Premiéry 11. a 12. října 2018

  koupit vstupenky
 • Balet Nová scéna

  Slovanský temperament

  Světová premiéra na Nové scéně

  Více informací
 • Balet Hudební divadlo Karlín

  Romeo a Julie v Karlíně!

  Vstupenky na podzimní reprízy již v prodeji!

  Koupit vstupenky

16. 10. 2018

Poslední možnost vidět večer Kylián - Mosty času za zpěvu sboru a za účasti orchestru naživo v říjnu a v listopadu

Připojte se s námi k oslavám díla choreografa Jiřího Kyliána. Navštivte reprízy večera Kylián - Mosty času, a to 17., 18. 20., 23. 10. či 3. 11. Jde o poslední možnost zažít ho za doprovodu orchestru i sboru naživo. Nezapomeňte také na multimediální výstavu Celebrating Kylián! v provozní Budově B. Foto Martin Divíšek

Více o představení


11. 10. 2018

Streaming ze slavnostní premiéry Kylián - Mosty času dnes

Nedostali jste se na premiéru Kylián - Mosty času? Nevadí. Využijte speciální možnosti podívat se na přímý přenos z Národního divadla na náměstí Václava Havla případně na ČT Art.

 

V den slavnostní premiéry 11. října 2018 přijďte na náměstí Václava Havla, kde na velkém plátně uvidíte tento program:

- promítání ukázek z tvorby Jiřího Kyliána: 18.30 – 20.00
- streaming ze slavnostní premiéry (20.15 živě z divadla)
Budete se moci občerstvit svařených vínem.

Přímý přenos na ČT Art ve 20.15!

Užijte si atmosféru na divadelním náměstí, zhlédnout můžete i výstavu Celebrating Kylián, která bude otevřena až do 22 hodin.

Celebrate with us!!!

foto: Dasa Wharton


4. 10. 2018

Připravujeme novou premiéru KYLIÁN - MOSTY ČASU

Čtyři choreografie světoznámého českého tvůrce Jiřího Kyliána budete již 11. 10. moci zhlédnout na prknech Národního divadla. Těšte se na oslavu tanečního umění!!!

Divoké, překvapivé tóny Igora Stravinského v Žalmové symfonii, senzitivní a mystický půvab choreografie Bella Figura, lehkost a humor Šesti tanců či pulsujcí síla a intimita Petite Mort.
Zveme vás na večer, který představí nezaměnitelný rukopis Jiřího Kyliána a rozvibruje i vaše vnímání. Premiérou KYLIÁN - Mosty času přispíváme mimo jiné k oslavám stého výročí vzniku Československa.


17. 9. 2018

Spolupráce Baletu Národního divadla a Atlanta Ballet byla úspěšná a bude pokračovat

Spolupráci mezi Atlanta Ballet a Baletem Národního divadla zahájila čtveřice představení Vertiga Maura Bigonzettiho v podání Michala Štípy a Miho Ogimoto. Spolupráce bude pokračovat.

Michal Štípa a Miho Ogimoto předvedli v Atlantě úžasnou práci. Gratulujeme k velkému úspěchu a k nádherné atmosféře celého večera RETURN TO FALL. Těšíme se na další spolupráci, která bude pokračovat v sezoně 2019 / 2020.


14. 9. 2018

Naši první sólisté Miho Ogimoto a Michal Štípa s Vertigem v Atlantě

Naši první sólisté Miho Ogimoto a Michal Štipa tančí smyslný duet VERTIGO Maura Bigonzettiho v Atlantě.

Umělecký šéf Atlanta Balet Gennadi Nedvigin bývalý první sólista ze San Fransisco Ballet oslovil Balet ND k výjimečné spolupráci. Naši první sólisté Miho Ogimoto a Michal Štípa zde nyní tančí smyslný duet Vertigo Maura Bigonzettiho. Jsme pyšní a držíme palce.


13. 9. 2018

Nový trailer pro sezonu 2018/2019 TRADIČNĚ & OSOBITĚ!

Zlato historie a lesk současnosti. Balet ND vám představuje nový trailer na sezonu 2018/2019, který natočil Marco Chiodi v historické budově ND. TRADIČNĚ & OSOBITĚ!


12. 9. 2018

Krásné narozeniny Jaroslavu Slavickému

Přejeme krásné dnešní 70. narozeniny Jaroslavu Slavickému, výrazné osobnosti českého tance.

Jaroslav Slavický je mužem vskutku heroického záběru: bývalý tanečník a posléze sólista ND, výtečný pedagog, který se věnuje vedení Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, organizaci a vedení souboru Bohemia Balet, který sám založil, tvorbě jemu důvěrně a zevrubně známých klasických děl (Spící krasavice, Louskáček, Marná opatrnost, Polovecké tance, La Bayadère a jiné) a také působení v tanečních porotách četných baletních soutěží. Jaroslav Slavický o sobě řekl, že „ho nikdy nenapadlo dělat nic jiného než tanec“. Děkujeme za toto dojemné vyznání.


12. 9. 2018

Jeden ze sálů Baletu ND ponese jméno Petra Zusky, druhý Augustina Bergera

Jedna ze zkušeben Baletu ND od včerejšího dne ponese jméno českého tanečníka, choreografa a bývalého uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky. Je to jeden z darů, který Balet ND přichystal k umělcovým padesátým narozeninám. Druhý sál ponese jméno tanečníka, choreografa i pedagoga Augustina Bergera. Ředitel ND Jan Burian, umělecký šéf Baletu ND Filip Barankiewicz a choreograf Petr Zuska včera slavnostně přejmenovali tyto dva sály.


31. 8. 2018

Sólisté Baletu ND zatančí na módní přehlídce návrhářky Zuzany Kubíčkové v Rudolfinu

Grande bellezza! Naši tanečníci vystoupili v pondělí 3. 9. v rámci prestižní akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week na módní přehlídce nové couture kolekce úspěšné návrhářky Zuzany Kubíčkové v Rudolfinu. Choreografii show vytvořili sólisté Baletu ND Marek Svobodník a Ondřej Vinklát. Těšíme se na jedinečné propojení módy a tance. Foto Pavel Hejný


22. 8. 2018

Tři důležité postupy v souboru pro tuto sezonu

Posíláme velikou gratulaci našim třem tanečníkům, kteří v loňské sezoně zazářili a postoupili v company o zásadní stupeň výš. Adam Zvonař se stal prvním sólistou. Kristýna Němečková je od této sezony sólistkou a Kristina Kornová demisólistkou.