Vážený uživateli, je nám líto, ale Váš prohlížeč nepodporuje plné zobrazení webu. Doporučujeme Vám přejít na jeho aktuálnější verzi (MS Edge) nebo na některý z nejčastějších prohlížečů (Chrome, Firefox, Safari).

Divadelní workshop s Mapa Teatro (Kolumbie)

7. 9. 2021

Činohra
Pražské křižovatky

6. a 7. října 2021 10:00 – 15:00 na zkušebně Činohry ND

Rolf Abderhalden a Ximena Vargas z Mapa Teatro navážou na workshop, který zde Mapa Teatro vedli v roce 2011 na Pražském Quadriennale v souvislosti se svým projektem Santos inocentes (Nevinní svatí). Účastníky workshopu zasvětí do své poetiky, fungování a otázek, které od té doby vyvstaly: mj. jaká je pozice herců, jaký je vztah s publikem, jaký je význam etiky, estetiky a politiky v současném divadle.

Kolumbijskou formaci Mapa Teatro uvádí Činohra ND v rámci svého festivalu Pražské křižovatky na Nové scéně ve dnech 4. a 5. října 2021 s novou inscenací La luna en el Amazonas, kterou nyní premiérují na evropských scénách. K inscenaci proběhne kritický seminář pod vedením Romany Štorkové Maliti a diskuse s tvůrci.

Navazující workshop je určen všem divadelním tvůrcům včetně studentů a bude probíhat v angličtině bez překladu. Uskuteční se 6. a 7. října 2021 10.00-15:00 na zkušebně Činohry ND na Anenském náměstí, Praha 1.

Přihlášky zasílejte na email daniela.parizkova@gmail.com do 20. září 2021 spolu se stručným profesním životopisem v angličtině. Cena dvoudenního workshopu je 900 Kč. Workshop se bude konat v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními (tj. očkování / test / prodělání nemoci Covid-19).

Mapa Teatro

Sourozenci Heidi a Rolf Abderhalden Cortes jsou multidisciplinární umělci, spoluzakladatelé formace Mapa Teatro. Jejich kořeny spočívají jak v kolumbijských Andách, tak ve švýcarských Alpách a jejich tvorba tak překračuje Atlantik z břehu na břeh. Mapa Teatro původně založili roku 1984 v Paříži, později si za centrum své laboratoře a společenské fantazie zvolili Bogotu. Přes tři desítky let tvoří svou vlastní specifickou „kartografii“. Vše se točí kolem jejich touhy tvořit „živé umění“, což je pojem anglosaského původu, který tito dva „kartografové-kanibalové“ pozřeli, vyzvraceli a znovuobjevili spoluprací s umělci a mysliteli rozličných končin.

Živé umění je pro ně způsob myšlení: je to tvůrčí čin, který je zároveň etický, estetický a politický. Znamená ponořit se doslova tělesně do problematiky, pokusit se odhalovat, překračovat zeměpisné, jazykové a oborové hranice a dotknout se místních i globálních problémů.

Mapa Teatro je prostorem pro umělecký pohyb, místem, kde se střetává mýtus s historií a současné události vstupují do vzájemných vztahů. Potkávají se tu jazyky a média (divadlo, video, instalace, opera, rádio, městské intervence, performance a přenášky), geografie a gender, archivy reality a fikce dokumentů.

www.mapateatro.org/

Sdílet na sociálních sítích