Desetkrát Kylián – Mosty času

6. 2. 2020

Balet
Autogramiáda
Doporučujeme
Dramaturgický úvod
Informace
ND+
Nejprodávanější
10 představení do konce sezony 2019/2020

Ryzí krása, estetický zážitek, dokonalé umění. Kylián – Mosty času se v deseti reprízách vrací do Národního divadla. Jde bezesporu o unikátní inscenaci, která představuje výhradně dílo Jiřího Kyliána, ikony světové choreografie. Komponovaný večer představuje čtyři opusy tohoto génia: Bella Figura / Gods and Dogs / Petite Mort / Šest tanců

Ceníme si toho, že jsme jedním z mála souborů na světě, kterým Jiří Kylián poskytl práva k uvedení čtyř svých děl v rámci jediné inscenace. Je to zážitek nejen divácký, ale svůj význam má tato skutečnost také pro soubor, samotné tanečníky Baletu ND, jejichž interpretační dovednosti se díky kyliánovskému pohybovému slovníku posouvají o několik příček vzhůru k vytoužené nebo pomyslné dokonalosti.
Jiří Kylián, ačkoliv český rodák, dobyl taneční svět hlavně díky svému holandskému působení, stál v čele tří souborů Nederlands Dans Theater. Choreografie, které vznikly v jeho epoše, jsou nezapomenutelné stejně jako jeho přínos tanečnímu umění.

Kylián – Mosty času 11. 2. 2020
Toto představení je posledním vystoupením Ondřeje Vinkláta v pozici prvního sólisty Baletu Národního divadla. Do jeho budoucího života mu přejeme hodně štěstí. A věříme, že to nebude jeho poslední vystoupení na scéně Národního divadla.

Kylián – Mosty času doprovodné programy 
Dramaturgický úvod: inscenací a novinkami z Baletu ND Vás provede PR Baletu ND Kateřina Hanáčková.
10. 2. a 11. 2. v 18.30 ve foyeru na prvním balkoně
Autogramiáda: setkání s prvním sólistou Baletu ND Ondřejem Vinklátem
10. 2. a 11. 2. ve 2. přestávce představení ve foyer na prvním balkoně

Kylián – Mosty času Esence Kyliánovy osobnosti, která vám vyrazí dech, zrychlí tep a vžene slzy do očí.

foto: Serghei Gherciu, Pavel Hejný