MENU

Pavlína Štorková

Členka Činohry

V roce 2005 vystudovala pod vedením Miroslava Krobota herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Byla zakládající členkou Divadla Letí. Od roku 2007 byla členkou souboru Klicperova divadla v Hradci Králové.

V roce 2008 byla nominovaná na Cenu Thálie za roli v Panně Orleánské. Hostovala i v pražském Divadle Komedie a v Dejvickém divadle. V roce 2012 se dostala do širší nominace na Cenu Thálie za roli Richarda v Richardu III., v následujícím roce (2013) si širší nominaci na Thálii vysloužila rolí Jenny v Žebrácké opeře.

Od sezony 2015/2016 je členkou Činohry Národního divadla.

Diváci ji mohou vidět ve Stavovském divadle v roli Mytyl v inscenaci Modrý pták a v převzaté roli Julie v Šamberkově Jedenáctém přikázání. V Národním divadle ztvárňuje ústřední roli Nezvalovy Manon Lescaut a roli Titanie v Shakespearově Snu čarovné noci, obojí v režii Daniela Špinara. Na Nové scéně ji diváci mohou vidět coby Andělu Suchemou v inscenaci Jana Friče Dotkni se vesmíru a pokračuj.

OCENĚNÍ

V roce 2014 získala cenu za nejlepší herecký výkon na Grand festivalu smíchu za roli Charlotty v Soudci v nesnázích.Pavlína Štorková appears in events

Pavlína Štorková appears in productions

SEASON 2016/2017

SEASON 2017/2018

Repertoire