MENU

Patrik Děrgel

Člen Činohry

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během níž účinkoval v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v divadle v Českém Těšíně. Poté pokračoval ve studiu na pražské DAMU a od sezóny 2011/2012 je v angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. Souběžně působí v divadelní společnosti Masopust, o. p. s.

Zahrál si také ve filmu DonT Stop v režii Richarda Řeřichy, kde se představil coby rebelující punkový muzikant. Režisérka dramatické trilogie Hořící keř Agnieszka Holland si Patrika vybrala do role mladého koncipienta Pavla Jandy. Filmoví fanoušci jej mohli vidět také jako žárlivého manžela Igora ve snímku Nepravděpodobná romance režiséra Ivana Vojnára nebo ve filmu Martin a Venuše.

Zpívá a hraje na kytaru v kapele EMA, nejradši má svého psa, československého „pankáče“ Lilu, ale taky hokej (který také na postu brankáře aktivně hraje) a svíčkovou.

Od sezony 2015/2016 je členem souboru Činohry Národního divadla, kde účinkuje ve Stavovském divadle v roli Roderiga v Shakespearově Othellovi a v roli KrálíkaModrého dítěte v Maeterlinckově Modrém ptákovi. V Národním divadle ho diváci mohou vidět jako Rytíře Des Grieux v inscenaci Manon Lescaut či jako Lysandra v Shakespearově Snu čarovné noci. Nejnověji má v Národním divadle po premiéře dramatizace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

OCENĚNÍ


2014 Cena Alfréda Radoka za Talent roku 2013

ROZHOVORY

Důležité je, s kým hraji, ne kde, Revue iDNES.cz, 25. 2. 2016
Divadlo by mělo být obrazem společenského dění a doby, i-divadlo.cz, 14. 3. 2015Patrik Děrgel appears in events

Patrik Děrgel appears in productions

SEASON 2016/2017

SEASON 2017/2018

Repertoire