MENU

Lucie Polišenská

Členka Činohry, Host Laterny magiky

V letech 2005–09 studovala herectví na pražské DAMU. Už během studií začala hostovat i v dalších pražských souborech – na Pražském hradě si v rámci Letních shakespearovských slavností 2008 zahrála Lucku v Shakespearově Komedii omylů, hrála v Malém divadle na Vinohradech v Drábkově hře Berta (od soumraku do úsvitu) a hostovala i v Divadle na Vinohradech, kam později nastoupila do angažmá. Ve Stavovském divadle hostovala v inscenaci hry T. Lettse Srpen v zemi indiánů a k vidění je v Nočním motýlovi v Městském divadle v Kladně. Působí v Cabaretu Calembour.

V Národním divadle ji můžete vidět jako Audrey v inscenaci Laterny magiky Podivuhodné cesty Julesa Verna, ve dvojroli Petera a Emily v Bartlettově Zemětřesení v Londýně, v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace, v Národním divadle jako Helenu v Shakespearově Snu čarovné noci a nově také jako Zinu ve Fuksově Spalovači mrtvol.

FILM A TELEVIZE

Objevila se v několika filmech - Svatba na bitevním poli (režie Dušan Klein), Kobry a užovky (rež. Jan Prušinovský) - a také v několika seriálech - České stoletíNevinné lžiAutobazar Monte Carlo nebo Ohnivý kuře.

ROZHOVORY

Nedělá mi problém si ze své postavy udělat srandu, ale musí to mít smysl, Novinky.cz, 23. 7. 2016
Je výhoda být jiná, říká herečka, která vybočuje nekonfekční postavou, OnaDnes.cz, 3. 7. 2016
Jdi zkoušet, já to okopíruju, škádlila mě Jirásková
, Revue iDNES.cz, 14. 2. 2015


Lucie Polišenská appears in events

Lucie Polišenská appears in productions

SEASON 2016/2017

SEASON 2017/2018

Repertoire