MENU

Jana Stryková

Host Činohry

Na prkna, která znamenají svět, se poprvé postavila ve čtyřech letech coby členka dětského sboru Mahenova divadla (ND Brno), kdy účinkovala v operetě Polská krev. Na gymnáziu navštěvovala pod vedením Dany Hlaváčové dramatický kroužek a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company.

V roce 2003 obdržela Cenu Valtra Tauba určenou pro nejlepší absolventy herectví na DAMU. Pedagogy jejího ročníku byli Ladislav Mrkvička, Miloslav Mejzlík a Jaroslava Tvrzníková.

Po absolvování studia činoherního herectví na pražské DAMU zůstala na jednu sezonu v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a následně v pražském Divadle Rokoko. V letech 2006 až 2010 byla členkou souboru Švandova divadla, v roce 2010 přešla na tři roky do angažmá do Divadla na Vinohradech. Od září 2013 je bez stálého angažmá, hostuje však na několika pražských scénách.

V Národním divadle ji od září 2016 můžete vidět jako Mášu v Čechovových Třech sestrách. Nyní má po premiéře dramatizace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek v Národním divadle.

Jana Stryková appears in productions

SEASON 2016/2017

SEASON 2017/2018

Repertoire