MENU

Vánoční předplatné

Prodej Vánočního předplatného byl ukončen a tato stránka slouží pouze jeho stávajícím majitelům.
Nabídku předplatného na sezonu 2014/15 najdete na www.predplatnend.cz

I. Exclusive

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Prokofjevův balet Popelka, tragická Pucciniho opera Tosca a komedie Sluha dvou pánů C. Goldoniho v hlavní roli s M. Donutilem patří mezi nejprodávanější tituly na scénách ND. Závěrem je zařazena fantazijní adaptace Haškových Osudů dobrého vojáka Švejka v propojení
s dramatem Karla Krause Poslední dnové lidstva v režii světoznámého režiséra Roberta Wilsona. 

Ceny – A: 3 980 Kč, B: 2 880 Kč, C: 1 480 Kč

 • Popelka
  Národní divadlo
  9. 2. 2014, 19:00

 • Tosca
  Státní opera
  30. 3. 2014, 19:00

 • Sluha dvou pánů
  Národní divadlo
  6. 5. 2014, 19:00

 • 1914
  Stavovské divadlo
  8. 6. 2014, 19:00

II. Činohra vás baví

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Shakespeare, Rostand, Molière – pobaví vás velikáni světové dramatické tvorby a jejich divadelní hry Zkrocení zlé ženy, Cyrano z Bergeracu
a Pán z Prasečkova spolu s komedií F. F. Šamberka Jedenácté přikázání, ve které uvidíte mj. Sašu Rašilova, Davida Matáska, Martina Pechláta, Martinu Preissovou, Janu Bouškovou, Davida Prachaře ad.

Ceny – A: 1 980 Kč, B: 1 480 Kč, C: 980 Kč

III. Rodinné divadlo - odpolední

Skupina obsahuje celkem 4 představení a je určena rodinám s dětmi od 7 let.
V této skupině uvidí diváci dva pohádkové balety – Prokofjevovu Popelku a Čarodějova učně z dílny režisérského tandemu SKUTR, choreografa
Jana Kodeta a skladatele Zbyňka Matějů; poznají podivuhodný svět plný bájných tvorů v opeře Marka Ivanoviće a bratrů Petra a Matěje Formanových Čarokraj a v inscenaci Laterny magiky Vidím nevidím objeví představy a fantazie malé Agátky.

Ceny – A: 1 380 Kč, B: 980 Kč, C: 580 Kč

IV. Dětem pro radost

Skupina obsahuje celkem 2 představení a je určena především rodinám s dětmi od 5 let.
V inscenaci Vidím nevidím vás obrazotvornost malé Agátky zavede do podivuhodného světa představ a fantazie.
Balet Zlatovláska na námět K. J. Erbena je roztančenou pohádkou plnou legrace, kde lidé rozumí řeči zvířat a kde není nouze o překvapení.

Ceny – A: 780 Kč, B: 650 Kč, C: 450 Kč

V. Romantické večery 1

Skupina obsahuje celkem 2 představení.
Dvěma večery budou diváky provázet světoznámé příběhy o lásce – komická opera Nápoj lásky Gaetana Donizettiho a klasický balet Labutí jezero s podmanivou Čajkovského hudbou, patřící k vrcholům baletního umění. Pro dvojice nabízíme tuto skupinu s mimořádným cenovým zvýhodněním.

Ceny pro 2 osoby – A: 2 490 Kč, B: 1 780 Kč, C: 980 Kč

VI. Romantické večery 2

Skupina obsahuje celkem 2 představení.
V hledišti Státní opery se setkají diváci s působivou hudbou Pucciniho opery Bohéma o lásce básníka Rudolfa k něžné Mimi na pozadí pařížské bohémské společnosti a se strhujícím baletem Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie podle známého námětu W. Shakespeara a ve zcela nové choreografii Petra Zusky. Pro dvojice nabízíme tuto skupinu s mimořádným cenovým zvýhodněním.

Ceny pro 2 osoby – A: 2 490 Kč, B: 1 780 Kč, C: 980 Kč

VII. Národní divadlo seniorům

Skupina obsahuje celkem 4 představení a je určena seniorům za zvýhodněnou cenu.
Všechna díla patří ve svém žánru mezi klasiku. Molièrova hořká komedie s Václavem Postráneckým v hlavní roli pojednává o po staletí se neměnící lidské povaze. Obě opery, jak Verdiho Rigoletto, tak Smetanovy Dvě vdovy, jsou plné krásných melodií a hudební fantazie. Čajkovského Šípková Růženka podle námětu známé pohádky se řadí mezi nejpopulárnější světové balety. 

Ceny – A: 1 640 Kč, B: 1 080 Kč, C: 600 Kč

VIII. Pro milovníky činohry 1

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Čapkovu Věc Makropulos uvádíme ve Stavovském divadle se Soňou Červenou, Miroslavem Donutilem, Václavem Postráneckým či Vladimírem Javorským. Ve skupině ji bude následovat hořké drama J. Urzidila Kvartýr z období 2. světové války, mj. s Janou Preissovou a Janem Kačerem. Klasiku zastupuje Ostrovského groteskní komedie Les s Ivou Janžurovou v hlavní roli a meziválečné alegorické dílo bratří Čapků Ze života hmyzu, ve kterém postavu Tuláka omrzí lidé a on se rozhodne nahlížet na ně jako na hmyz se všemi jeho klady i nedostatky.

Ceny – A: 1 180 Kč, B: 980 Kč, C: 660 Kč

IX. Pro milovníky činohry 2

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Absurdní drama Čekání na Godota S. Becketta a Zahradní slavnost V. Havla představují dramatickou tvorbu 20. století. Půvabná pohádka Strakonický dudák J. K. Tyla je českou klasikou. S úsměvem budou diváci odcházet z divadla po závěrečné komedii F. F. Šamberka Jedenácté přikázání. V této skupině se potkáte s celou plejádou herců Národního divadla, jakými jsou David Prachař, David Matásek, Vladimír Javorský, Martin Pechlát, Karel Dobrý, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov, Jana Boušková, Martina Preissová a mnoho dalších.

Ceny – A: 1 180 Kč, B: 980 Kč, C: 660 Kč

X. Balet živě

Skupina obsahuje celkem 3 baletní představení a 1 přímý přenos v kině Lucerna.
Milovníci baletu zhlédnou pohádkový příběh Čarodějův učeň, Minkusovu klasiku Don Quijote a hned v první repríze po premiéře Českou baletní symfonii II, složenou z choreografií českých tvůrců (J. Kylián, P. Zuska, V. Konvalinka) na českou hudbu. Jako bonus je připraven přímý přenos představení z moskevského Bolšoj teatru, a to ve spolupráci s www.prenosydokin.cz.

Ceny – A: 2 580 Kč, B: 1 680 Kč, C: 980 Kč

Balet Ztracené iluze v choreografii Alexeje Ratmanského uvidíte v kině Lucerna v neděli 2. 2. 2014 od 15.45 hod.

XI. Vivat Čajkovskij!

Skupina obsahuje 3 představení a 1 baletní dílnu na zkušebně Baletu ND.
Skupinu doporučujeme jak milovníkům baletu, tak rodičům s dětmi od 7 let. Úvodem budou mít abonenti této skupiny jedinečnou možnost navštívit baletní dílnu přímo na baletním sále v areálu Anenského kláštera, věnovanou skladateli P. I. Čajkovskému a jeho světoznámým baletům. Na scéně Státní opery poté uvidí dva z nich – Labutí jezero a Šípkovou Růženku. Představení Amerikana III je nejen ukázkou americké choreografické klasiky tvůrců G. Balanchina, W. Forsytha a J. Robbinse, avšak i setkáním s Čajkovského hudbou. 
Toto předplatné zařazujeme do nabídky u příležitosti 120. výročí úmrtí hudebního velikána P. I. Čajkovského. 

Ceny – A: 2 780 Kč, B: 1 880 Kč, C: 1 180 Kč

Baletní dílna se uskuteční v únoru 2014 o víkendovém odpoledni. O přesném termínu budou všichni předplatitelé této skupiny včas informováni.

XII. Pro milovníky opery

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Cyklus provede ctitele operního umění třemi pražskými historickými kamennými divadly. Ve Stavovském divadle zhlédnou Mozartovu komickou operu Le nozze di Figaro. V Národním divadle zazní nadčasová lyrická pohádka Antonína Dvořáka Rusalka a na scéně Státní opery uvidí diváci dvě světoznámé Pucciniho opery – Tosku a Madama Butterfly.

Ceny – A: 2 980 Kč, B: 1 980 Kč, C: 1 180 Kč

XIII. Opera v novém 1

Skupina obsahuje celkem 2 představení.
Zajímavá skupina určená diváků, kteří vyhledávají moderní hudební divadlo, je složena ze dvou zásadních operních děl světové literatury.
Gloriana Benjamina Brittena pojednává o anglické královně Alžbětě I. obklopené znepřátelenými dvořany a uvádíme ji v režii Jiřího Heřmana
a výtvarném zpracování scénografa Pavla Svobody a výtvarnice kostýmů Alexandry Gruskové. Inscenace Mozartova Dona Giovanniho, ve kterém se prolíná groteska s tragédií, vzešla z dílny mladé generace tvůrců – tandemu SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský).

Ceny – A: 1 680 Kč, B: 1 280 Kč, C: 690 Kč

XIV. Opera v novém 2

Skupina obsahuje celkem 2 představení.
Místo původně plánované opery Orfeus a Eurydika, kterou nemůžeme odehrát z důvodu technické havárie ve Stavovském divadle, uvidí předplatitelé Mozartovu Figarovu svatbu.
Soudobou operu Válka s mloky napsal hudební skladatel Vladimír Franz podle Čapkova románu na objednávku Národního divadla a jistě zaujme především mladé diváky.

Ceny – A: 1 680 Kč, B: 1 280 Kč, C: 690 Kč

z technických důvodů uvidí předplatitelé 16. 3. operu le nozze di figaro místo plánovaného orfea a eurydiky

XV. Opera nás baví

Skupina obsahuje celkem 3 představení a je určena především rodičům s dětmi od 6 let.
V novém projektu Opera nás baví představujeme hravou formou významné hudební skladatele, jejich dobu a tvorbu.
Edukativní pořady pro děti připravujeme ve spolupráci s Dětskou operou Praha. 

Jednotná cena – 450 Kč

 

XVI. Velké hvězdy na malém jevišti 1

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
V komorním prostředí Divadla Kolowrat budete mít herce opravdu „na dosah“. Tři divácky úspěšné inscenace z minulých let doplní premiérový
titul Kvartýr podle povídky Poslední zvonění Johannese Urzidila. Tento titul je uveden náhradou za původně plánované Strasti života, a to na Nové scéně Národního divadla, kam se přesouvá komorní tvorba Činohry.
Z hereckého obsazení inscenací jmenujme Jiřího Štěpničku, Janu Pidrmanovou, Janu Preissovou, Taťjanu Medveckou, Janu Bouškovou,
Jana Hartla, Karla Dobrého, Davida Matáska, Františka Němce ad.

Jednotná cena – 760 Kč

Představení Strasti života v Divadle Kolowrat je zrušeno. Náhradní představení je 16. 6. na Nové scéně titul Kvartýr.

 

XVII. Velké hvězdy na malém jevišti 2

Skupina obsahuje celkem 4 představení.
Tři úspěšná činoherní dramata uváděná v Divadle Kolowrat doplní komorní soudobá opera dokumentující osud kněze Josefa Toufara, pronásledovaného komunistickým režimem v souvislosti s tzv. Číhošťským zázrakem. Diváci mají účinkující v Divadle Kolowrat doslova 
„na dosah“ a v této skupině uvidí mj. Jiřího Štěpničku, Janu Pidrmanovou, Soňu Červenou, Janu Preissovou, Jana Hartla, Taťjanu Medveckou,
Janu Bouškovou, Karla Dobrého, Davida Matáska a Františka Němce.

Jednotná cena – 880 Kč

Představení Ohlušující pach bílé dne 28. 5. je zrušeno! Náhradní termín je 13. 10. 2014 na Nové scéně.

 

_______________________________________________________________________________

Cenová pásma

 • přízemí, 1. balkon, přední místa v lóžích v přízemí, na 1. balkoně a 1. pořadí ND, STD, SO; střed NS (v plánku oranžové pásmo)
 • 2. balkon ND a STD, přední místa v lóžích na 2. balkoně a 2. pořadí ND, STD
  a SO, vnitřní kraje NS; zadní místa v lóžích v přízemí a na 1. pořadí (v plánku žluté pásmo)
 • 1. a 2. galerie ND a STD, 2. balkon SO, vnější kraje NS; zadní místa v lóžích
  na 2. balkonu ND a STD a na 2. pořadí SO (v plánku zelené pásmo)

Plánky hledišť s cenovými pásmy 

Obchodní podmínky předplatného