MENU

Absolvovala SPŠT v Brně a Školský ústav uměleckých řemesel v Praze. S režisérem P. Léblem přišla v r. 1994 do Divadla Na zábradlí. Od téhož roku spolupracuje s režisérem Jiřím Pokorným (v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie v Praze, v brněnském HaDivadle a v nedávné době v industriálním prostoru Rarach (Do židů!) a v Dejvickém divadle (Dealer’s choice).

V Ústí nad Labem navrhovala kostýmy i pro inscenace režiséra D. Czesanyho. S režisérem M. Langem pracovala v pražském Činoherním klubu a později i ve Švandově divadle. Několik kostýmních výprav navrhla v pražském Divadle v Dlouhé pro režiséry J. Bornu (Jak jsem se ztratil), V. Morávka (Kabaret Undine) a H. Burešovou (Běsi).

Scénograficky se podílí na inscenacích lounského Multiprostoru (S. Cane: Blasted, T. Bambušek: Caligula, Herakles). S Agon Orchestra spolupracovala na opeře Philipa Glasse V kárném táboře v prostoru bývalé slévárny hliníku v Holešovicích v rámci projektu Perzekuce.cz, také navrhla kostýmy pro inscenace Porta Apostolórum a Horáková x Gottwald, loni v létě spolupracovala s občanským sdružením Mezery na specifickém projektu Zdař bůh! uváděném na Dole Michal v Ostravě.

Od roku 1996 soustavně spolupracuje s režisérem Michalem Dočekalem – v Divadle Komedie (Čechov: Tři sestry, Shakespeare: Král Lear, Marlow: Tragická historie o doktoru Faustovi), v hradeckém Klicperově divadle, v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni (Foerster: Bloud) a v Národním divadle.

V činohře Národního divadla se hrají nebo hrály v jejích kostýmech nejen inscenace Dočekalovy ale i dalších režisérů: Rostandův Cyrano z Bergeracu, Shakespearův Romeo a Julie, Volánkové Stísněná 22, Mastrosimoneho hra Jako naprostý šílenci, Molierův Lakomec, Churchillové Prvotřídní ženy, Pronásledování a umučení dr. Šaldy (anonym), Shawův Pygmalión, Shakespearův Richard III., Gogolův Revizor, Shanleyho Pochyby, Galronové Mikve, Harrowerův Blackbird a Bondova hra Spaseni, nebo Čechovův Racek.

V opeře Národního divadla spolupracovala s režisérem Jiřím Nekvasilem na Prodané nevěstě a Tajemství. Navrhuje kostýmy také pro film (např. pro režiséra B. Slámu).

Repertoár