MENU

Simona Procházková

Sólistka Opery

Sopranistka Simona Procházková vystudovala Konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Po úspěších na soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a Totti dal Monte v italském Trevisu se stala sólistkou Státní opery Praha. Zde ztvárnila řadu vrcholných postav operní literatury: Adina (Nápoj lásky), Pamina (Kouzelná flétna), Fiordiligi (Cosi fan tutte), Violetta (La traviata), Liu (Turandot), Mimi (La Boheme), Leonora (Trubadúr), Micaela (Carmen), Taťána (Evžen Oněgin), Vendulka (Hubička), Jenůfa, Rusalka a další.
Pohostinská vystoupení ji zavedla na scény Národního divadla v Praze (Terinka, Donna Anna, Violetta), Národního divadla v Brně (Violetta, Pamina, Rusalka) a Slovenského národního divadla v Bratislavě (Micaela, Donna Anna, Pamina, Violetta). Ve Stavovském divadle v Praze zpívala Servilii (La clemenza di Tito), Paminu, Fiordiligi a Donnu Annu. Jako Jenůfa vystupovala pod taktovkou dirigenta Nikši Barezy v Záhřebu, jako Donna Elvira (Don Giovanni) v Markgräflisches Opernhaus v Bayreuthu a v rakouském Garsu a jako Pamina na Römerberg Musik Festspiele ve Frankfurtu.
Se Státní operou Praha vystupovala ve Švýcarsku (Jenůfa), Německu(Pamina), Japonsku(Pamina,Violetta) a v Beseto Opera v korejském Soulu(Pamina). Bohatá je její koncertní činnost, která ji přivedla také na pódia ve Španělsku (mj. Auditorio de Música Barcelona, Festival de Música de Canarias-Teatro Guimerá), ke spolupráci s Raanana Symphony Orchestra v Izraeli, Mozartovy árie zpívala na španělském a brazilském turné. Spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Českou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, souborem Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem FOK, a to v dílech jako je Mozartovo Requiem a Korunovační mše, Dvořákovo Stabat mater, Te Deum, Svatá Ludmila, Requiem, Martinů Kytice atd. Věnuje se také interpretaci písňového repertoáru.


Aktualizace: leden 2012

Simona Procházková účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Simona Procházková účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Repertoár