MENU

Patrik Děrgel

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během níž účinkoval v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v divadle v Českém Těšíně. Poté pokračoval ve studiu na pražské DAMU a od sezóny 2011/2012 je v angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. Souběžně působí v divadelní společnosti Masopust, o. p. s.

Zahrál si také ve filmu DonT Stop v režii Richarda Řeřichy, kde se představil coby rebelující punkový muzikant. Režisérka dramatické trilogie Hořící keř Agnieszka Holland si Patrika vybrala do role mladého koncipienta Pavla Jandy. Filmoví fanoušci mohou nejmladšího člena souboru smíchovské scény vidět také jako žárlivého manžela Igora ve snímku Nepravděpodobná romance režiséra Ivana Vojnára nebo ve filmu Martin a Venuše.

Zpívá a hraje na kytaru v kapele EMA, nejradši má svého psa, československého „pankáče“ Lilu, ale taky hokej (který také na postu brankáře aktivně hraje) a svíčkovou.

Od sezony 2015/2016 je členem souboru Činohry Národního divadla, kde účinkuje ve Stavovském divadle v roli Roderiga v Shakespearově Othellovi a v roli KrálíkaModrého dítěte v Maeterlinckově Modrém ptákovi. V Národním divadle ho diváci mohou vidět jako Rytíře Des Grieux v inscenaci Manon Lescaut.Patrik Děrgel účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Patrik Děrgel účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

SEZONA 2016/2017

Repertoár