MENU

Magdaléna Borová

Členka Činohry

Divadlo hrála amatérsky už na gymnáziu. Po maturitě vystudovala herectví na DAMU v Praze – absolvovala v roce 2004 rolemi Máši v Turgeněvově Rváči, Čarodějnicí v Shakespearově Macbethovi a titulní rolí Nestydy ve hře K. Kwahulého.

Během studia začala hostovat v pražských divadlech. Hrála Helenu v Bergmanově Podzimní sonátě ve Studiu Dva, Anděla ve Vánočních hrách ve Viole, Ludmilu v Sologubově Ďáblově houpačce v Činoherním klubu a v hradeckém Klicperově divadleHelenu v Shakespearově komedii Konec dobrý, všechno dobré.

V roce 2004 se stala členkou Činohry Národního divadla. Debutovala zde rolí Neteře v Brechtově Dobrém člověku ze Sečuanu a následovaly role další: Žena krejčího a Kútalkulúb v Čičvákově adaptaci Tisíce a jedné noci, Manuela v Mayenburgově Eldorádu, Marcela ve hře Lope de Vegy Vladařka závist aneb Zahradníkův pes, zahrála si převzaté role Luisy v Schillerových Úkladech a lásce a Marie v Sheridanově Škole pomluv, účinkovala v Benefici Jana Kačera Však světla nechte plát…, byla Thomasinou Coverlyovou ve Stoppardově Arkádii, Komornou paní Higginsové ve Shawově Pygmaliónu, Barunkou v dramatizaci Němcové Babičky, Katy ve Štechově komedii David a Goliáš, Karličkou v Molierově Donu Juanovi, Heavenly Finleyovou v Williamsově Sladkém ptáčeti mládí a Dcerou žalářníka v Fletcherově a Shakespearově hře Dva vznešení příbuzní, Sestrou James v Shanleyho Pochybách, Verunkou ve Stroupežnického Našich furiantechPo návratu z mateřské dovolené hrála převzatou roli Polly v Brechtově / Weillově Žebrácké opeřevrátila se do role Marji Antonovny v Gogolově Revizorovi a na jevišti Stavovského divadla ztvárňovala Ninu Zařečnou v Rackovi. Hostuje i v dalších divadlech.

V současné době ji mohou diváci vidět na jevišti Stavovského divadla jako Desdemonu v Shakespearově Othellovi, v Národním divadle jako Verunku ve Stroupežnického Našich furiantechDorotku v Tylově Strakonickém dudákovi a Karlu v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé. Na Nové scéně vystupuje v rolích Grace, Staré paní a Mariny v inscenaci Daniela Špinara Zemětřesení v Londýně. Její zatím poslední premiérou byla inscenace Štěpána Pácla Jako břitva (Němcová) ve Stavovském divadle.

FILM A TELEVIZE

Mimo svou mateřskou scénu působí ve vokálním tělese Sestry sBorovy, má za sebou už několik rolí ve filmu i v televizi. Za všechny jmenujme například filmy Ženy mého muže, Hrubeš a Mareš Reloaded nebo Videoterapie.

OCENĚNÍ

V roce 2004 obdržela Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

ROZHOVORY

Týdeník Rozhlas, 18. 12. 2007
Mám někdy pocit, že to mám zadarmo, Scéna.cz, 2. 1. 2006


Magdaléna Borová účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Magdaléna Borová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

SEZONA 2016/2017

Repertoár