MENU

Lívia Obručník Vénosová

Host Opery

V roce 2007 absolvovala na Pražské konzervatoři ve třídě Brigity Šulcové. Momentálně se ve zpěvu zdokonaluje na Akademii múzických umění v Praze. Během studií na konzervatoři získala na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka 1. místo v kategorii Píseň, 1. cenu Českého rozhlasu, 3. místo opera Junior, Cenu ostravského a libereckého divadla. Úspěšně se umístila i na soutěžích Imricha Godina (1. místo), M. Schneidera Trnavského (3. místo) a v soutěži českých konzervatoří v Pardubicích (1. místo).
V roce 2005 debutovala v Národním divadle v Praze ve Čtyřtónové opeře (Soprán) a v následujících letech účinkovala v inscenacích Její pastorkyňa (Barena), The Angels (Lilit), Rusalka (Kuchtík) a Libuše (První žnec). V roce 2006 nastudovala pro Znojemský festival roli Donny Elvíry (Don Giovanni), ve které dále s úspěchem vystupovala na operním festivalu v Gdaňsku a také v letní stagione Opera Mozart Praha. Pravidelně spolupracuje s The Czech Ensemble Baroque Orchestra pod vedením dirigenta Romana Válka, se kterým nastudovala pro Hudební festival Znojmo hlavní role v operách Dorilla in Tempe (Dorilla), Život na měsíci (Clarice) a Král Artuš (Soprán).
V roce 2008 se předvedla v titulní roli Pucciniho opery Suor Angelika v plzeňské opeře a v roce 2010 jako Cizí kněžna (Rusalka) ve Státní opeře v Praze. V současnosti je sólistkou opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde vystupuje jako Cizí kněžna (Rusalka), Corilla (Poprask v opeře), Santuzza (Sedlák kavalír), Cleopatra (Julius Caesar), Fidélia (Edgar), Micaela (Carmen) a Líza (La sonnambula).
V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s řadou předních dirigentů (Jiří Kout, Libor Pešek, Robert Jindra, Peter Feranec, Jakub Hrůša, Warcislaw Kunc, Johannes Schlaefli, Ondrej Lenárd) a významných hudebních těles (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Český národní symfonický orchestr, Karlovarský symfonický orchestr, Filharmonie Hradec Králové a další).
Svůj mladodramatický soprán dále ráda uplatňuje v interpretaci děl soudobých skladatelů, jako jsou Ilja Hurník, Lukáš Hurník, Pavel Trojan st., Pavel Trojan ml. a Milan Steigerwald (Antigona rock opera).


 

Lívia Obručník Vénosová účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

  • Rusalka Národní divadlo
    09. 01. 2016, 19:00

  • Rusalka Národní divadlo
    03. 03. 2016, 19:00

Lívia Obručník Vénosová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Repertoár