MENU

Josef Škarka

Absolvent pražské AMU ve třídě profesorů René Tučka a Miloslava Podskalského. Své pěvecké vzdělání dále prohluboval na mistrovských kurzech u Gabriely Beňačkové, José Cury a Toma Krauseho.


 


Již během studií debutoval jako Mozartův Figaro s Komorní Operou Praha na zájezdě v Japonsku. Tuto roli krátce nato uplatnil v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Role Figara ho provázela i na jevišti Národního Divadla v Brně. V Plzni dále nastudoval roli Leporella a Bonifáce ze Smetanova Tajemství. Je častým hostem v operních domech v Opavě (Basilio, Alfonso), Českých Budějovicích (Sparafucil, Monterone) a Ústí nad Labem (Ferrando, Colline, Eremit). K vrcholům jeho kariéry lze řadit účast na projektu mladých pěvců v National Theatre de Lorraine, kde se prezentoval na několika galakoncertech a v Pucciniho opeře Vlaštovka po boku světoznámého tenoristy José Cury.


Kromě operního repertoáru se věnuje i koncertní činnosti. Spolupracoval s barokními ansámbly jako Collegium 1704, Collegium Marianum, nebo The Czech Ensemble Baroque. Dále s Orchestrem Berg, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Zlínskou filharmonií Bohuslava Martinů. V repertoáru tak  má sóĺové party ve Verdiho Requiem, Dvořákově Stabat Mater, Martinů kantátě Kytice, Stravinského Lišáka, Kvěchovu Missu de proffundis, nebo Janovy pašije Johanna Sebastiana Bacha.


Aktualizace: červen 2013

Josef Škarka vystupuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

Repertoár