MENU

Igor Orozovič

Člen Činohry

Po maturitě na gymnáziu studoval 2 roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi.

V době studií už hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze (Armin ve Svaté zemi), v Divadle Na prádle (Ambrož v Kříži u potoka) nebo v Divadle Ta Fantastika (taneční role Želvák v Dámě s kaméliemi). Zahrál si na ostravských Shakespearovských slavnostech Tybalta v Romeovi a Julii.

V roce 2009 prošel vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Vzápětí byl v tomto divadle angažován a mimo zmíněnou roli si tu zahrál vedle dalších i Mozarta v Shafferově Amadeovi, Orsina v Shelleyově hře CenciNikolu Šuhaje Baladě pro Banditu, Števu v Preissové Její pastorkyni nebo Rudu Gotheina ve Smrtihlavovi Martina Walsera. Za Amadea získal nominaci na cenu Alfreda Radoka 2011 v kategorii Talent.

Na Ostravském jevišti ho v současné době můžete vidět ještě jako nezaměstnaného oceláře Jarka Lukavského v McNallyho a Yazbekově komediálním muzikálu Donaha! (Hole dupy), jako Algernona ve Wildově Jak je důležité míti Filipa nebo v roli Faraona v muzikálu T. Rice a A. L. Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Za něj byl v roce 2012 nominován na cenu Thálie v kategorii Muzikál.

Je spoluzakladatelem a spoluautorem Cabaretu Calembour, pro který kromě textů píše i hudbu a ve kterém s ostatními tvůrci účinkuje (Divadlo Kampa, Studio Ypsilon, Jazz Club Reduta). 

Divadle Ungelt: Kurtizána (kamenné divadlo i letní scéna), muzikál Touha jménem Einodis (letní scéna), v A studiu Rubín: role Amína v inscenaci Svatá země (režie Lucie Málková)

Tančí, zpívá, hraje na klavír, mluví třemi jazyky.

V Národním divadle hrál pana Cvrčka v inscenaci bratří Čapků Ze života hmyzu, Bulanova v Ostrovského Lese a převzatou roli Florinda Aretusiho v Goldoniho Sluhovi dvou pánů.

V současném repertoáru ho diváci mohou vidět v roli
 Švandy v Tylově Strakonickém dudákovi v režii J. A. Pitínského, dále jako Cassia v Shakespearově OthelloviJohna Majora v Morganově Audienci u královny, v titulní roli v inscenaci V rytmu singu buší srdce méMarca v Hillingové Spolu/Sami a Doktora v Lagronové Jako břitva (Němcová). Má po premiérách inscenací Tři sestry A. P. Čechova (Vasilij Solený) ve Stavovském divadla a Dotkni se vesmíru a pokračuj (Jonáš Kristek) na Nové scéně.

FILM A TELEVIZE

Filmy: Bella Mia (režie Martin Duba), Nepravděpodobná romance (režie Ivan Vojnár), Zakázané uvolnění ( režie Jan Hřebejk), Laputa (režie Jakub Šmíd), Fotograf (režie Irena Pavlásková). 

ROZHOVORY

Herec Igor Orozovič - Všestranný kumštýř a francouzský elegán, Xantypa, 02/2015
Polechtat ego občas potřebuje každý, Novinky.cz, 9. 8. 2014
Čekám, až si zničím hlas a přibudou mi vrásky
, Divadelní noviny, 16. 6. 2013Igor Orozovič účinkuje v představeních

SEZONA 2016/2017

Igor Orozovič účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

SEZONA 2017/2018

Repertoár