MENU

Igor Orozovič

Člen Činohry

Po maturitě na gymnáziu studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi.

V době studií už hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze (Armin ve Svaté zemi), v Divadle Na prádle (Ambrož v Kříži u potoka) nebo v Divadle Ta Fantastika (taneční role Želvák v Dámě s kaméliemi). Zahrál si na ostravských Shakespearovských slavnostech Tybalta v Romeovi a Julii.

V roce 2009 prošel vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Vzápětí byl v tomto divadle angažován a mimo zmíněnou roli si tu zahrál vedle dalších i Mozarta v Shafferově Amadeovi, Orsina v Shelleyově hře CenciNikolu Šuhaje Baladě pro Banditu, Števu v Preissové Její pastorkyni, Rudu Gotheina ve Smrtihlavovi Martina Walsera, Jarka Lukavského v McNallyho a Yazbekově muzikálu Donaha! (Hole dupy), Algernona ve Wildově Jak je důležité míti Filipa nebo Faraona v muzikálu T. Rice a A. L. Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Je spoluzakladatelem a spoluautorem Cabaretu Calembour, pro který kromě textů píše i hudbu a ve kterém s ostatními tvůrci účinkuje (Divadlo Kampa, Studio Ypsilon, Jazz Club Reduta). 

Spolupracuje i s dalšími divadly - Divadlo Ungelt (Kurtizána, Touha jménem Einodis), A studio Rubín (role Amína v inscenaci Svatá země).

Tančí, zpívá, hraje na klavír, mluví třemi jazyky.

V Národním divadle hrál pana Cvrčka v inscenaci bratří Čapků Ze života hmyzu, Bulanova v Ostrovského Lese a převzatou roli Florinda Aretusiho v Goldoniho Sluhovi dvou pánů.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako
 Švandu (Strakonický dudák, Národní divadlo), Cassia (Othello, benátský mouřenín, Stavovské divadlo), Johna Majora (Audience u královny, Stavovské divadlo), jako Jiřího Traxlera (V rytmu singu buší srdce mé, Národní divadlo), Marca (Spolu/Sami, Nová scéna), Doktora (Jako břitva (Němcová), Stavovské divadlo), jako Vasilije Soleného (Tři sestry, Stavovské divadlo) a jako Jonáše Kristka (Dotkni se vesmíru a pokračuj, Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Účinkuje také v řade filmů a televizních seriálů, například Bella Mia, Nepravděpodobná romanceZakázané uvolněníLaputaFotograf, Polda a Rapl


OCENĚNÍ
2016 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo)
2012 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Národní divadlo moravskoslezské)
2011 Nominace na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent (Amadeus, Národní divadlo moravskoslezské)


ROZHOVORY
Herec Igor Orozovič - Všestranný kumštýř a francouzský elegán, Xantypa, 02/2015
Polechtat ego občas potřebuje každý, Novinky.cz, 9. 8. 2014
Čekám, až si zničím hlas a přibudou mi vrásky
, Divadelní noviny, 16. 6. 2013

Aktualizace: květen 2017

Igor Orozovič účinkuje v představeních

SEZONA 2017/2018

Igor Orozovič účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

Repertoár