MENU

Andrew Staples

Host opery Národního divadla.
Jako zpěvák začínal ve sboru Katedrály sv. Pavla v Londýně. Získal stipendia ke studiu na King’s College Cambridge, kde byl členem tamního proslulého pěveckého sboru, a ke studiu na Royal College of Music; následně zahájil studium zpěvu na Benjamin Britten International Opera School u Rylanda Daviese.
Na operní scéně se představil např. jako Aret (Haydn: Filemon a Baucis) na Haydnově festivalu v Eistenstadtu v roce 2003 pod taktovkou Trevora Pinnocka. Dále nastudoval pod vedením Laurence Cummingse roli Haliata (Händel: Sosarme) pro Royal College of Music a London Händel Festival, Dona Ottavia (Mozart: Don Giovanni) s dirigentem Andrewem Parrottem a London Mozart Players, Nencia (Haydn: L’infedelta delusa / Nevěra se nevyplácí) pro English Touring Opera, roli Vypravěče (Britten: Zneuctění Lukrécie), Ferranda (Mozart: Così fan tutte) ad.
V roli Jacquina (Beethoven: Fidelio) debutoval na scéně Royal Opera House Covent Garden v Londýně a dále zde vystoupil jako První ozbrojenec v Mozartově Kouzelné flétně. K dalším jeho pohostinským vystoupením patří debut v roli Tamina (Kouzelná flétna) v Opera Holland Park, role Narrabotha (R. Strauss: Salome) v Covent Garden a role Belfioreho v Mozartově Zahradnici z lásky v režii Ursel a Karl-Ernsta Herrmannových v Národním divadle v Praze (říjen 2008).
Andrew Staples se hojně věnuje koncertní činnosti. Z jeho repertoáru lze uvést Schumannovo oratorium Ráj a Peri, Brittenovu Serenádu pro tenor, smyčce a lesní roh, ve které zpíval se Švédským komorním orchestrem a Mozartovo Requiem se Skotským komorním orchestrem pod taktovkou Andrewa Manze. Spolupracoval s dirigenty Sirem Simonem Rattlem, Danielem Hardingem a Robinem Ticciatim.
Aktualizace: květen 2008

Repertoár