MENU

Balet Nová scéna

OHAD NAHARIN: decadance


Premiéry 4. a 5. června 2015

Představení je vyprodáno.

Informace

Choreografie a režie: Ohad Naharin
Scéna: Avi Yona Bueno ( Bambi)
Světelný design: Avi Yona Bueno ( Bambi)
Kostýmy: Rakefet Levy
Hudba: Perez Prado & His Orchestra, Billy May´s Rico Mambo Orchestra, The John Buzon Trio, Dick Dale, tradiční izraelská hudba, Antonio Vivaldi, Marusha, Don Swan & His Orchestra, Dean Martin, Chari Chari, Kid 606, AGF, Fennesz, Kaho Naa Pyaar Hai, Chronomad, The Beach Boys, Rayon, Seefeel, Brian Eno

Poprvé v historii přivítá Balet Národního divadla do svého repertoáru dílo dnes již legendárního Izraelce Ohada Naharina, který již několik desetiletí patří ke „creme de la creme“ světového moderního tanečního divadla. Mozaiku jmen, jako jsou Jiří Kylián, Nacho Duato, Mats Ek, Christopher Bruce a William Forsythe teď doplňujeme dalším, velmi vzácným kamenem.

Ač se bude jednat o zvláštní kombinaci částí či celých opusů vytvořených Ohadem Naharinem v průběhu posledních deseti let, do jisté míry půjde o nový tvar, jelikož budou vytvořeny originální momenty v rámci režijní linky a choreografické struktury celého večera. Ohadovo silné charizma, velice specifické geografické a kulturní zázemí, jedinečná a originální poetika pohybu a výrazových prostředků všeobecně, bude obrovskou novou zkušeností nejen pro tanečníky, ale především pro diváky, kteří se mohou těšit na silný nevšední zážitek.

Představení vzniklo pod osobní záštitou J. E. pana Garyho Korena, velvyslance Státu Izrael v České republice.V červnu je dílo Ohada Naharina k vidění také na festivalu TANEC PRAHA 2015 v podání Batsheva Dance Company, jejíž hlavní soubor přijede poprvé v historii do ČR.

Batsheva Dance Company / Ohad Naharin: „LAST WORK“

24. + 25. 6. 2015, Hudební divadlo Karlín

www.tanecpraha.cz

Účinkují

Obsazení zatím není známo.