MENU

Opera Národní divadlo

Čarokraj

Marko Ivanović
Rodinná operní expedice. Součástí představení je i zvláštní průzkumná cesta podzemím Národního divadla. Nepřehlédněte!

Informace

Autor libreta: Ivan Arsenjev, Petr Forman, Radek Malý
Hudební nastudování: Marko Ivanović
Dirigent: David Švec
Režie: Petr Forman
Scéna: Andrea Sodomková, Matěj Forman
Kostýmy: Andrea Sodomková
Choreografie: Veronika Švábová
Světelný design: Dáda Němeček
Sbormistr: Martin Buchta
Dramaturgie: Ivan Arsenjev

Orchestr Národního divadla

Sbor Národního divadla

Premiéry: 14. a 15. ledna 2012

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Vstoupit do Čarokraje můžete dvěma způsoby - klasickou cestou přes hlavní vchod do Národního divadla nebo tajemným podzemním světem. Průzkumná cesta podzemím začíná na piazzetě ND: pro diváky z přízemí 40 minut před začátkem představení; pro diváky z balkónů 30 minut před začátkem představení; pro diváky z galerií 20 minut před začátkem představení.

Když v roce 1974 vydal britský spisovatel a přírodovědec Gerald Durrell svou knihu Mluvící balík, stal se pro své čtenáře objevitelem fantastické říše s názvem Mytologie, v níž žijí bájní tvorové a bytosti, rostou podivuhodné květiny a vládnou neobvyklé přírodní zákony.

O několik desítek let později se tým v čele se skladatelem Markem Ivanovićem a bratry Petrem a Matějem Formanovými rozhodl v Durrellově bádání po svém pokračovat. V podzemí Národního divadla objevili tajný vchod do Mytologie, pro niž zavedli český název Čarokraj, a jali se zkoumat, co se tam od Durrellových dob odehrálo nového. Zjistili, že mytologické bytosti se dorozumívají zpěvem a že se každých padesát let scházejí k velké slavnosti, při níž jsou noví obyvatelé zapisováni do kouzelné Zpívající knihy. Náš badatelský tým se rozhodl fantastické tvory přemluvit a přivést je na samotné jeviště Národního divadla před zraky malých i velkých diváků.

Vypravte se s námi do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemné podzemí Národního divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

Vstoupit do Čarokraje můžete dvěma způsoby: klasickou cestou přes hlavní vchod do Národního divadla nebo tajemným podzemním světem. Další informace o dobrodružnější variantě najdete na své vstupence.

Fotografka inscenace: Irena Vodáková

Délka představení: 1 hodina 30 minut, hraje se bez přestávky

Účinkují