MENU

Činohra Národní divadlo

Sluha dvou pánů

Carlo Goldoni
Inscenace je v našem repertoáru už více než 20 let.

derniéra

poslední 1 představení

Představení je vyprodáno.

Informace

Režie: Ivan Rajmont
Dramaturgie: Johana Kudláčková
Scéna: Ivo Žídek ml.
Kostýmy: Irena Greifová
Hudba: Miki Jelínek

V pondělí 12. 9. 2016 v 9 hodin zahájíme prodej vstupenek na poslední reprízu legendární inscenace Sluha dvou pánů, kterou uvedeme v úterý 27. 12. 2016 v Národním divadle. Předprodej bude umožněn online, na našich pokladnách a v prodejních místech ColosseumTicket. Ceny vstupenek se podle místa v sále pohybují od 400 Kč do 2 390 Kč. Vstupenky bude možné zakoupit pouze kartou online nebo osobně (hotově/kartou) bez předchozí rezervace. S nákupem vstupenek neváhejte, očekáváme veliký zájem. Část kapacity hlediště bude vyhrazena pro benefiční dražbu, kterou v Paláci Žofín v neděli 27. 11. 2016 provede renomovaná aukční, prodejní a výstavní síň Galerie Kodl. Průběh a čas zahájení dražby, která bude přístupná pro všechny zájemce, zveřejníme nejpozději 30. 9. 2016. Výtěžek z dražby přispěje do fondu na podporu vzniku nových českých divadelních her.

Legendární inscenaci hry Carla Goldoniho SLUHA DVOU PÁNŮ nastudoval se souborem Činohry v roce 1994 tehdejší umělecký šéf Ivan Rajmont. V inscenaci se během 20 sezon vystřídala desítka herců. Trufaldina však stále hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací k velké radosti mnoha diváků. Inscenace v listopadu 2014 oslavila neuvěřitelnou 550. reprízu a stále si nachází své početné publikum, které zcela zaplňuje hlediště Národního divadla. Sluha dvou pánů má tradiční postavy a situace. Odehrává se v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává komedii záměn a nedorozumění, poháněn svým věčným hladem, skrze nečekané peripetie až ke šťastnému konci. Obklopují ho tradiční postavy – ustaraný tatík Pantalone, přemoudřelý doktor a jejich zamilované děti, dobrodružný pár milenců, hostinský Brighella a služka Smeraldina.

Národní divadlo vydalo na DVD nový záznam legendární inscenace, včetně exkluzivních bonusových materiálů - například původní dokument režiséra Romana Proroka "Sluha jako fenomén". Dvojdiskové DVD je v prodeji v pokladnách Národního divadla.

Fotografka inscenace: Hana Smejkalová

Přibližná délka představení včetně přestávky: 3 hodiny, jedna přestávka 20 minut

Účinkují

Z našeho e-shopu

Sluha dvou pánů

programová brožura k inscenaci Sluha dvou pánů

60 Kč