MENU

Činohra Národní divadlo

Sluha dvou pánů

Carlo Goldoni, režie Ivan Rajmont
Inscenace je v našem repertoáru už více než 15 let.

Koupit vstupenky

Informace

Režie: Ivan Rajmont
Scéna: Ivo Žídek ml.
Kostýmy: Irena Greifová
Hudba: Miki Jelínek
Dramaturgie: Johana Kudláčková

Sluha dvou pánů se odehrává v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává komedii záměn a nedorozumění, poháněn svým věčným hladem, skrze nečekané peripetie až ke šťastnému konci. Obklopují ho tradiční postavy – ustaraný tatík Pantalone, přemoudřelý doktor a jejich zamilované děti, dobrodružný pár milenců, hostinský Brighella, služka Smeraldina.

Truffaldina u nás hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací k velké radosti mnoha diváků. Inscenace je na repertoáru už více než patnáct let let, v červnu 2010 oslavila neuvěřitelnou 450. reprízu a stále si nachází své početné publikum, které zcela zaplňuje hlediště Národního divadla.

U příležitosti šedesátých narozenin Miroslava Donutila vydalo Národní divadlo na DVD nejnovější záznam legendární inscenace, včetně exkluzivních bonusových materiálů - například původní dokument režiséra Romana Proroka "Sluha jako fenomén". Dvojdiskové DVD je v prodeji v pokladnách Národního divadla.

Fotografka inscenace: Hana Smejkalová

Délka představení: 3 hodiny, 1 přestávka

Účinkují

Z našeho e-shopu

SLUHA DVOU PÁNŮ

Carlo Goldoni
Program k inscenaci
Premiéra 22. 9. 1994 v…

60,- Kč
Koupit
Činohra

SLUHA DVOU PÁNŮ - DVD

Carlo Goldoni
2DVD
Záznam nejúspěšnějšího novodobého…

199,- Kč
Koupit
DVD