MENU

Koncert Nová scéna

Sny o zapomenutých cestách


Festival Pražské křižovatky

DAKH

Vyberte si datum představení.

Informace

Námět, režie, scéna: Vladislav Trojickij/ Vladyslav Troitskyi

Hudba: DakhaBrakha, ethno-chaos band
Irena Kovalenková, Nina Garenetská, Olena Cibulská, Marko Halaněvič

Hrají: Taťána Trojická, Višeň, Maxim Děmskij, Natalka Bída, Zo, Taťána Havryljuk, Ruslana Chazipovová, Solome Melniková, Andrej Palatnyj, Evžen Bal, Nikita Skomorochov, Roman Jasinovskij

Sny jsou jako ptáci – jsou volné.
Sny nepatří nikomu, ale jsou pro každého.
Nemají žádné útočiště, žádný domov, žijí všude.
Je nemožné je chytit, mají zázračnou a kouzelnou moc, schopnost navštívit každého z nás.

Sny jsou jako rychle běžící mraky, mění se každým okamžikem a jejich let je jako závan větru nebo pohyb vln, je nepředvídatelný.

Nikdo je nemůže udržet v žádné realitě našeho vědomí, jako nikdo nemůže udržet vodu ve své dlani.

Láska a smrt, bolest a štěstí, sny a záhadné volání nekonečna, nesmírný počet životů čekající na nás v labyrintu snů, cesty spojující neviditelné světy, nesrozumitelné světy našich duší, naše vlastní obrazy, na které se vztahuje tajemství setkání ve snech, na těchto křižovatkách Věčnosti.

„Tři jezinky a jeden statný kozák odkázaní na hudební ethno-chaos a ukrajinskou mytologii. Ceremoniální rytmy a hlasy měnící se z chrámové velebnosti do žiletkového ječení.

Atmosféra betonových předměstí Kyjeva se mísí s jedinečným kozáckým barokem, intenzivní ukrajinské melodie s Orientem a africkými rituály.
Stojí před vámi tři ženy – jedna dokonce s dredy – v dlouhých bílých šatech a s vysokými čepicemi, co mohou být čapkami atamanů i účesem Marge Simpsonové. Po boku mají chlapa v černých holínkách, kterému k dokonalosti chybí snad jen šavle.

Představení radikálního avantgardního kyjevského divadla DAKH vystavená ze střípků Shakespearova krále Leara, Dostojevského Idiota, Gogolových Mrtvých duší a filmu Jima Jarmusche s Tomem Waitsem doslova vybuchují v opulentní rej barev, světel, bizarních kostýmů a hudby. Když režisér a vůdce Vladislav Trojickij – někdo jako náš Vladimír Morávek z Divadla Husa na provázku – uváděl v Londýně Macbetha, oprostil ho od slov – co bylo potřeba dopovědět, zahrála a zazpívala skupina DakhaBrakha, kterou si pro své divadlo vymyslel.

Ve své originalitě fascinující hudba má jádro v ukrajinské hudební tradici a pravoslavné liturgii, do níž vstoupily globální rytmy a smyslné snění Igora Stravinského o Coco Chanel.

Délka představení: 1 hodina bez pauzy

Více informací o inscenaci na webu festivalu Pražské křižovatky

Data představení

Říjen 2016

Účinkují

Obsazení zatím není známo.