MENU

Balet Stavovské divadlo

Malá mořská víla


Informace

Autor libreta: Jan Kodet, Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Choreografie: Jan Kodet
Hudba: Zbyněk Matějů
Režie: SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský)
Scéna: Jakub Kopecký
Kostýmy: Alexandra Grusková
Světelný design: Daniel Tesař
Hudební nastudování: Andreas Sebastian Weiser
Dirigent: David Švec

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na náhradní představení, případně je možné je vrátit do 14 dnů v místě jejich zakoupení. Pokud jsou vstupenky zakoupeny online nebo na fakturu, budou peníze vráceny bezhotovostní návratovou transakcí nebo po dohodě s oddělením objednávek ND. V případě dotazů nás kontaktujte na tel. čísle 224 901 448.

Premiéra 10. listopadu 2016

Hraje Orchestr Národního divadla

Vážení diváci, rádi bychom vás upozornili, že představení 28.9. 2017 budou natáčena Českou televizí a Les Film Figures Libres.

Daleko v moři na samém dně, tam, kam by žádná kotva nedosáhla a lidské oko nedohlédlo, bydlí obyvatelé moře. Delfíni, mořské víly, mořský král, jeho stará matka a jeho dcera, malá mořská víla. Pleť má čistou a hebkou jako lístek růžového květu, oči modré jako nejhlubší moře a nic jí nepůsobí takovou radost, jako když slyší o lidském světě daleko nahoře. Když pak večer stojí u otevřeného okna a pohlíží vzhůru tmavě modrou vodou, myslí na velké město s veškerým jeho hlukem. Nikoho jiného netrápí touha po tom světě tolik jako ji. Tak začíná příběh opravdové lásky mořské panny k pozemskému princi, pro nějž obětuje to nejcennější – svůj hlas a život. Na motivy známé pohádky H. Ch. Andersena vznikl světová premiéra nového baletu na hudbu Zbyňka Matějů, v choreografii Jana Kodeta a v režii známého režijního tandemu SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Večer poetických tanečních obrazů na scéně Stavovského divadla a ve spolupráci s Orchestrem ND je určen nejen rodinám s dětmi, ale všem, kteří milují tento nesmrtelný příběh.

Přibližná délka představení včetně přestávky: 2 hodiny a 10 minut, jedna přestávka 20 minut.

Generálním mediálním partnerem inscenace je Česká televize. www.ceskatelevize.cz

Účinkují

Z našeho e-shopu

Program Malá mořská víla

programová brožura k inscenaci Malá mořská víla

50 Kč

Program Malá mořská víla (dětský)

ilustrovaná programová brožura pro děti k inscenaci Malá mořská víla

40 Kč

Placka Malá mořská víla „Jsem víla“

připínací placka k baletní inscenaci Malá mořská víla

20 Kč