MENU

Předplatitelské skupiny 2014/15

Tato stránka slouží pouze majitelům předplatného na sezonu 2014/15. Celosezonní předplatné 2015/16 bude v prodeji od března 2015.

Operní premiéry – OP

Zažijte svět opery bez kompromisů. Tato výjimečná operní skupina vám zajistí vstupenky na premiérová uvedení sedmi operních inscenací. Buďte první, kdo si s námi užije jiskřivou atmosféru zrodů nových uměleckých děl. Příběh druidské kněžky Normy byl poprvé uveden ve slavné La Scale. Vy se můžete těšit na návštěvu Státní opery, jejíž honosné prostory rozezní Belliniho klenuté romantické melodie. V lednu vás zahřeje smích při návštěvě Stavovského divadla, kde zhlédnete operní zpracování známé pohádky o Popelce. Autorům se podařilo vytvořit konverzační komedii plnou vtipných situací a nenadálých překvapení. Tragický milostný příběh gejši Cio-Cio San a plukovníka Pinkertona vás zavede do exotického prostředí Japonska. Že vám děj jedné z nejuváděnějších oper něco připomíná? Není divu, námět totiž posloužil při vzniku slavného muzikálu Miss Saigon. Návštěva Národního divadla nabídne unikátní setkání s českou hudbou a zřídka uváděnou operou Juliette Bohuslava Martinů. Znáte ikoničtější příběh nešťastné lásky než ten o Romeovi a Julii? Do operní podoby jej převedl francouzský skladatel Charles Gounod a chytlavá melodie nejslavnější Juliiny árie Je veux vivre vám bude znít v hlavě ještě cestou z divadla. Opera s názvem Andrea Chénier je inspirována životem a tvorbou básníka popraveného během francouzské revoluce. Exkluzivní premiérový cyklus završí Straussova Elektra, mytický příběh řecké princezny, která touží pomstít vraždu svého otce.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
02. 10. 2015 pátek Norma 19.00 Státní opera Opera
21. 01. 2016 čtvrtek Popelka 19.00 Stavovské divadlo Opera
04. 02. 2016 čtvrtek Madama Butterfly 19.00 Státní opera Opera
24. 03. 2016 čtvrtek Juliette (Snář) 19.00 Národní divadlo Opera
21. 04. 2016 čtvrtek Romeo a Julie 19.00 Státní opera Opera
05. 05. 2016 čtvrtek Andrea Chénier 19.00 Národní divadlo Opera
10. 06. 2016 pátek Elektra 19.00 Státní opera Opera

Cenová pásma: 9 990 Kč

Baletní premiéry – BP

Prožijte s námi naplno atmosféru premiérových večerů – od počátečních tónů předehry přes zatajený dech před prvním rozevřením opony, od úderu špiček na baletní podlážku přes první povedený skok či vytočenou piruetu, od sklenky šampaňského o přestávce a napjatého očekávání další části večera až po závěrečný tón, poslední zavření opony a velkolepou slavnostní děkovačku – to vše za přítomnosti našich předních tanečníků na scéně a inscenátorů v hledišti. V prosinci vás na půdě Národního divadla potěší vánoční pohádkový příběh oživlé loutky Louskáčka v režii uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusky. O tři měsíce později se s malou Gerdou vydáte zachránit před zlou vládkyní očarovaného chlapce Kaje do ledového království postaveného na scéně Státní opery v inscenaci Sněhová královna. Na závěr sezony poznáte to nejlepší ze současného tanečního divadla na jevišti Nové scény za doprovodu hudby Bacha, Brela, Šostakoviče či Mahlera – magickou kombinaci lyriky, nostalgie, humoru i bláznivé absurdity v inscenaci Vertigo. Pojďte s námi prožít neopakovatelné první okamžiky nových inscenací.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
03. 12. 2015 čtvrtek Louskáček 19.00 Národní divadlo Balet
03. 03. 2016 čtvrtek Sněhová královna 19.00 Státní opera Balet
09. 06. 2016 čtvrtek Vertigo 19.00 Nová scéna Balet

Cenová pásma: 4 990 Kč

Činoherní premiéry – ČP

K unikátním premiérovým večerům se známými a oblíbenými herci vás zve soubor Činohry Národního divadla. Do nové sezony vás stylově vtáhne swingová revue Ondřeje Havelky, který diváky provede se svými Melody Makers na scéně příběhem lásky, hudby a touhy po svobodě české jazzové legendy Jiřího Traxlera. Na jevišti Stavovského divadla se rozehraje nesmrtelná klasika, Ibsenova Heda Gablerová, dramatický portrét ženy, která hledá štěstí, ale žije v době, v níž ho nedokáže naplnit. Premiéra Nezvalova veršovaného dramatu Manon Lescaut si připíše jedno prvenství. Příběh nevěrné a zároveň oddané lásky, plný napínavých zvratů a okouzlujícího rytířského světa se totiž na prkna Národního divadla dostává vůbec poprvé. Tvůrčí zájem současné dramatičky Lenky Lagronové se tentokrát upnul k jedné z nejznámějších postav české literatury, Boženě Němcové. Divadelní hra Jako břitva ale není žádný suchý životopis. Spoluprožijete příběh emancipované ženy, která svými životními postoji překonala svou dobu. První červnová premiéra Sen noci čarovné vás příjemně naladí na přicházející léto. Půvabná divadelní hříčka Williama Shakespeara vás zavede do kouzelného lesa obývaného elfy a skřítky, kde se rozvíjí zamotaný příběh čtyř milenců a jedné herecké společnosti. V závěrečném předpremiérovém večeru nazvaném Kafka přivede jeden z nejvýraznějších ruských režisérů Kirill Serebrennikov na jeviště bizarní svět tohoto geniálního modernisty. Na scéně ožijí figury (a zvířata) z Kafkových děl i sám autor, jeho despotický otec, matka, sestra, milenky.

Datum Den Titul Hodina Divadlo Žánr
10. 09. 2015 čtvrtek V rytmu swingu buší srdce mé 19.00 Národní divadlo Činohra
19. 11. 2015 čtvrtek Heda Gablerová 19.00 Stavovské divadlo Činohra
11. 02. 2016 čtvrtek Manon Lescaut 19.00 Národní divadlo Činohra
31. 03. 2016 čtvrtek Jako břitva (Němcová) 19.00 Stavovské divadlo Činohra
16. 06. 2016 čtvrtek Sen čarovné noci 19.00 Národní divadlo Činohra
23. 06. 2016 čtvrtek Kafka 19.00 Stavovské divadlo Činohra

Cenová pásma: 3 990 Kč

Cenová pásma

  • přízemí včetně předních míst v lóžích, I. balkon včetně předních míst v lóžích (Národní divadlo, Stavovské divadlo), přední místa v lóžích I. pořadí (Státní opera), střed (Nová scéna)
  • zadní místa v lóžích v přízemí, I. balkonu (1. pořadí), II. balkon včetně předních míst v lóžích (Národní divadlo, Stavovské divadlo), přední místa v lóžích II. pořadí (Státní opera), vnitřní kraje (Nová scéna)
  • zadní místa v lóžích na II. balkoně (II. pořadí), I. a II. galerie (Národní divadlo, Stavovské divadlo), II. balkon (Státní opera), vnější kraje (Nová scéna)
  • II. balkon SO postranní místa (týká se pouze skupin VŘ, SE1, SE2) 

Jednotná cena – činoherní představení (Nová scéna) 

Obchodní podmínky předplatného Národního divadla