MENU

Ondrej Mráz

Host Opery

Vystudoval zpěv na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof. Sergeje Kopčáka. Jako čerstvý absolvent se v roce 2006 stal sólistou Státního divadla v Košicích. Za ztvárnění svých postav získal několik ocenění, např. Cenu literárního fondu za roli Mefista v Gounodově Faustovi.
V roce 2008 ho pozvala Chorvatská národní opera k hostování s touto rolí v novém nastudování Gounodova díla. Byl hostem na koncertech Petera Dvorského, Jeleny Obrazcovové a Sergeje Kopčáka. Je laureátem několika mezinárodních soutěží a take účastníkem mnoha operních festivalů. Působí na několika mezinárodních operních scénách.
Jeho repertoár zahrnuje mimo jiné role Gremina (Čajkovskij: Evžen Oněgin), Vodníka (Dvořák: Rusalka), Sarastra (Mozart: Kouzelná flétna), Zachariáše (Verdi: Nabucco), Kecala (Smetana: Prodaná nevěsta), Dulcamary (Donizetti: Nápoj lásky), Basilia a Bartola (Rossini: Lazebník sevillský), Komtura (Mozart: Don Giovanni) a Raimonda (Donizetti: Lucie z Lammermooru).
V roce 2005 ztvárnil roli Opata v Brittenově opeře Curlew River v inscenaci Jiřího Heřmana, která vznikla ve spolupráci sdružení In spe a Národního divadla. Na scéně Národního divadla v současnosti hostuje jako Luther a Crespel v inscenaci Hoffmannových povídek J. Offenbacha, jako Dulcamara v Donizettiho Nápoji lásky, Titurel ve Wagnerovu Parsifalovi a hrabě Vilém v Dvořákově Jakobínu.


Aktualizace: leden 2012

Ondrej Mráz účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

  • Jakobín Národní divadlo
    18. 02. 2016, 19:00

Ondrej Mráz účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Další členové souboru Opera Národního divadla