MENU

Alžběta Poláčková

Sólistka Opery

Zpěv vystudovala na pražské Hudební fakultě Akademie múzických umění ve třídě prof. René Tučka. S velkým úspěchem se zúčastnila několika mezinárodních pěveckých soutěží. Mj. získala 1. cenu a cenu Emy Destinnové v Londýně na soutěži Anglo-Czechoslovak Trust a cenu Národního divadla v soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech (2002). Touto cenou jí bylo nabídnuto hostování v Národním divadle, kde nastudovala roli Zerliny (Mozart: Don Giovanni).
Od roku 2003 zde získala stálé angažmá. V Národním divadle nastudovala role, jako jsou Maria, Mariken a Soprán (Martinů: Hry o Marii), Kristina (Janáček: Věc Makropulos), Bystrouška (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), Mozartova Pamina (Kouzelná flétna), Zerlina a Donna Elvira (Don Giovanni), Komorná (Dvořák: Čert a Káča), Hostinská (Smetana: Tajemství), Mařenka (Smetana: Prodaná nevěsta), Giannetta (Donizetti: Nápoj lásky), Druhá žínka (Dvořák: Rusalka), Terinka (Dvořák: Jakobín), Mluvící kniha a Mořská panna (Ivanović: Čarokraj), Eurydika (Gluck: Orfeus a Eurydika) a Micaela (Bizet: Carmen).
V červnu 2011 vyvolala mimořádnou pozornost jako Lise v opeře Philipa Glasse Les Enfants terribles. Pro Severočeské divadlo v Ústí nad Labem nastudovala roli Marie v Bernsteinově West Side Story a roli Paminy pro Štátné divadlo v Košicích. V roce 2003 vystoupila na festivalu Smetanova mladá Litomyšl v roli Mařenky ve Smetanově Prodané nevěstě. V divadle Inspirace nastudovala Silvii v Mascagniho opeře Zanetto a roli Dívky v opeře Marka Ivanoviće Dívka a smrt.
V divadle Archa se podílela na projektu Danse Macabre. Koncertně vystoupila např. ve Vídni v rámci festivalu Musikerlebnis Mitteleuropa a v Krakově na Österreichische Europa-Tage. Dále spolupracuje s orchestrem Virtuosi di Praga, se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů ad. Dále zpívala sopránové party ve Stabat Mater A. Dvořáka a G. B. Pergolesiho. Vystupovala několikrát v rámci festivalu Pražské jaro.
V roce 2006 měla v rámci tohoto festivalu recitál – matiné. Spolu s ArteMiss triem natočila CD Dmitri Šostakoviče Vokálně instrumentální suitu na slova A. Bloka. Spolupracovala s řadou významných dirigentů, např. s Jiřím Bělohlávkem, Asherem Fishem, Ivánem Fischerem, Tomášem Netopilem, Oliverem Dohnányim, Ondrejem Lenárdem, Jakubem Hrůšou, Tomášem Hanusem.


 


Aktualizace: květen 2014

Více o umělci

Další členové souboru Opera Národního divadla