MENU

Aleš Voráček

Host Opery

Tenorista Aleš Voráček se narodil v Českých Budějovicích. Zpěv vystudoval na českobudějovické konzervatoři pod vedením Vítězslavy Bobákové. Pravidelně se zúčastňuje pěveckých soutěží. V roce 2004 obsadil 3. místo na soutěžní přehlídce konzervatoří České republiky v Pardubicích.
Již od prvního ročníku konzervatoře vystupuje jako sólista opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a v roce 2005 zde nastoupil do stálého angažmá. Pro jihočeskou scénu nastudoval operní i operetní role, např. Nemorina v Donizettiho Nápoji lásky, Almavivu v Rossiniho Lazebníkovi sevillském, Adolfa v Lortzingově Zkoušce na operu, Lyonela ve Flotowově Martě, Vítka ve Smetanově Tajemství, Jiřího ve Dvořákově Jakobínovi, Prince v Rusalce, ve kterém se představil také na letní scéně otáčivého hlediště v Českém Krumlově, Pošťáka v Martinů Dnu dobročinnosti nebo Dona Ottavia v Mozartovu Donu Giovannim.
Z operetních rolí pak jmenujme Edwina v Kálmánově Čardášové princezně. Hostuje také v Národním divadle v Brně, pro které nastudoval roli Idamanta v Mozartově Idomeneovi. Pravidelně vystupuje také koncertně, např. s Pražskou komorní filharmonií v Schumannově Requiem. Jeho jméno se objevilo v širší nominaci na cenu Thálie 2006 v oboru opereta a muzikál za roli Edwina v Čardášové princezně.
V Národním divadle hostoval např. jako Smetanův Vít (Tajemství) a Vašek (Prodaná nevěsta) nebo Dvořákův Jirka v Čertovi a Káče a Jiří v Jakobínu.


Aktualizace: říjen 2011

Aleš Voráček vystupuje v představeních

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2013/2014

Další členové souboru Opera Národního divadla