MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Koncert Národní divadlo

  Koncert k zahájení sezony 2017/18

  14. září - Hudba z repertoáru Nového německého divadla v Praze

  Více informací
 • Opera Národní divadlo

  Verdi: Aida

  26. a 29. srpna v Národním divadle

  Více o inscenaci
 • Opera Národní divadlo

  Puccini: Madama Butterfly

  27. srpna V Národním divadle

  Vstupenky
 • Pro děti Stavovské divadlo

  Opera nás baví - Gala

  17. září - Rusalenka k životnímu jubileu Jiřiny Markové Krystlíkové. Mimořádní hosté: Eva Urbanová, Aleš Briscein, Roman Janál a Luděk Vele

  Více informací
 • Státní opera v Karlíně

  Navštivte představení Státní opery v Hudebním divadle Karlín

  REPERTOÁR

Opera nás baví

Pro rodiny s dětmi

Čert a Káča

Opera Národního divadla v současnosti nabízí v rámci repertoáru inscenace, jejichž návštěvu doporučujeme dětem. Jejich kompletní seznam naleznete níže.
Minimální doporučený věk diváků uvádíme u každého titulu. Na dopolední a odpolední představení platí 20% sleva pro děti do 15 let, kterou lze uplatnit v pokladnách i při online nákupu.

Jeníček a Mařenka
5+, Hudební divadlo Karlín 
Režisérem Jeníčka a Mařenky je Matěj Forman, známý našemu publiku především jako autor magických scénografií ke Krásce a zvířeti nebo k Čarokraji. Pohádkovou operu pro celou rodinu hrajeme v češtině.
Příhody lišky Bystroušky
7+, Národní divadlo
Co se všechno stalo, když si revírník přinesl z lesa malou lišku, jak rostla a získala zase volnost. Taky o starostech pana učitele s láskou, vzpomínání pana faráře a o tom, jak revírník zase potkal lišku. 
Prodaná nevěsta
7+, Národní divadlo 
Když se Jeníkovi a Mařence v jejich lásce postaví do cesty dohazovač Kecal s koktavým nápadníkem Vaškem, musí Jeník Kecalovy kejkle přelstít a zachránit společné štěstí. To vše zpestří vystoupení komediantů.
Čert a Káča
5+, Národní divadlo
Roztomilá pohádková opera o nebojácné Káče, vychytralém ovčáku Jirkovi a oklamaném čertu Marbuelovi v již klasické inscenaci výtvarníka Adolfa Borna.
Jakobín
7+, Národní divadlo
Návrat do školních lavic i dávno zašlých časů v rozehrané inscenaci plné situační komiky i vroucích vyznání.
Rusalka
7+, Hudební divadlo Karlín
Jímavý příběh vodní víly, kterou z hlubin vyvedla touha po lásce, uvádíme v inscenaci režiséra oblíbených filmových pohádek Zdeňka Trošky.
Slavík/Jolanta
9+, Národní divadlo
První opera Igora Stravinského a poslední opera Petra Iljiče Čajkovského pocházejí ze zcela odlišných hudebních světů a přesto se tematicky potkávají v pohádkovém motivu.

Další projekty

Opera Národního divadla a Státní opera připravuje pravidelné pořady pro nejmladší diváky. Projekt Opera nás baví je určen široké veřejnosti a představení se konají o víkendovém dopoledni.
Projekt Hurá do Opery! je určen především třídám prvního stupně základních škol a mateřským školám a představení se konají ve všední dny dopoledne.

Hurá do Opery!