MENU

Nová scéna

Divadelní budova z roku 1983, divadelní scéna se specifickou dramaturgií. Zhlédnout zde můžete představení souborů Laterny magiky, Činohry a Opery a řadu dalších originálních projektů.

Repertoár

Program a vstupenky

Hlavní pokladna Národního divadla
Národní 4, Praha 1
po–pá 9–18 hod.
so–ne 10–18 hod.
V hrací dny Nové scény otevřeno
do začátku představení.
Google maps

Adresa

Nová scéna
Národní 4, Praha 1

Autem

Do centra (Staré město), příjezd po Masarykově nábřeží směrem od Tančícího domu / Mánesa, na vidlicové křižovatce před Národním divadlem vpravo do Divadelní ulice a vzápětí vpravo do Ostrovní ulice do parkingu Národního divadla. Parkovné činí 50 Kč/h. Sazebník a provozní řád.

Tramvají

Linkami denní tramvaje č. 6, 9, 18 a 22 či linkami noční tramvaje č. 53, 57, 58, 59 do zastávky Národní divadlo; linkou denní tramvaje č. 17 do zastávky Národní divadlo.

Metrem

Do stanice Národní třída linky B (žlutá) a pak jednu zastávku tramvají č. 6, 9, 18 a 22 do zastávky Národní divadlo. Do stanice Staroměstská linky A (zelená) a pak dvě zastávky tramvají č. 17 do zastávky Národní divadlo.

Souřadnice GPS

50°4'52.343"N, 14°24'52.361"E

Bezbariérový vstup

Návštěvu divadla osoby s omezenou schopností pohybu doporučujeme oznámit již při koupi vstupenky. 

Více informací pro handicapované

Vstupenky

Pro osoby s omezenou schopností pohybu jsou vyhrazena místa v 15. řadě / V1, V2, V3, V4. Návštěvu této osoby se proto doporučuje oznámit už při koupi vstupenky.

Přístup do divadla

Bezbariérový vstup do divadla je hlavním vchodem z Národní třídy, případně z piazzety Národního divadla a výtahem do foyeru ve 4. NP. Šatna ve 3. NP je dosažitelná také výtahem.

Parkování

Ve vstupním podlaží podzemních garáží Národního divadla jsou čtyři vyhrazená parkovací místa. Přístup do budovy divadla je možný dvěma způsoby: a) Výjezdem z garáží do Ostrovní ul. a přes piazzetu Národního divadla k bezbariérovému vstupu do divadla. b) Pomocí informačního systému ke dveřím, které spojují garáže s vestibulem před služebním vchodem do Nové scény. Z vestibulu vede ke hlavnímu vchodu do divadla šikmá schodišťová plošina (nosnost 225 kg, šířka přepravní plochy 78 cm, hloubka 125 cm). Plošinu obsluhuje personál vrátnice Nové scény. K přivolání obsluhy slouží zvonek s Intercomem za dveřmi z garáží i v horní stanici plošiny.