MENU

ND+

Opera

Dramaturgické úvody před představením

Pro dospělé  Informujte se!  Zdarma ke vstupence

Půl hodiny před začátkem představení se dozvíte zajímavosti o autorovi a jeho divadelní hře, opeře či baletu, o současné inscenaci, které vám představí dramaturg či lektor Národního divadla. Rezervace není nutná, dramaturgický úvod je ke vstupence zdarma.

Opera nás bavíOpera nás baví
 Pro rodiny s dětmi  Pro školy  Speciální vstupenka  Minimální věk

Cyklus je připraven podle stejnojmenné knihy a televizního seriálu pro rodiny s dětmi. Interaktivním a zábavným způsobem představuje v každém díle jednu výraznou skladatelskou osobnost a také dobu, ve které žila, či kdo ji inspiroval ke komponování. Nejbližší představení.

ND Café
 Pro dospělé  Zdarma ke vstupence  Informujte se!

Jednou měsíčně pořádáme ND Café v kavárně Nové scény. Můžete se zde osobně sejít s umělci Národního divadla a u šálku kávy se jich přímo zeptat na mnoho věcí nejen z divadelního světa.

Diskuze k operním premiérám
Pro dospělé  Zdarma ke vstupence

Diskuze nabízejí setkání diváků se sólisty a uměleckým týmem, kteří operním příznivcům představí novou premiéru a prozradí zajímavosti ze zákulisních příprav. Vstup je volný a otevřen široké veřejnosti. Diskuze se konají zhruba týden před každou operní premiérou. O aktuálních termínech informujeme též na Facebooku Opery.

Hurá do Opery
Pro rodiny s dětmi  Pro školy  Speciální vstupenka  Minimální věk

Projekt pro žáky 1. stupně základních škol v podobě návštěv seznamujících děti s operní tvorbou a základy baletního umění. Návštěvy jsou sestaveny z ukázek z různých představení (za účasti členů sboru a orchestru Státní opery a Národního divadla) v délce 60 minut. Více o projektu.

Operní akademieOperní akademie

Pro dospělé  Speciální vstupenka  Aktivní účast diváků  Informujte se!

Lektorský kurz je určen studentům mediálních věd vedený předním českým teatrologem a operním kritikem PhDr. Josefem Hermanem. Cílem je přispět ke vzdělání studentů žurnalistiky a publicistiky, naučit je rozpoznat kvality operního díla a formovat tak novou generaci kulturních redaktorů. Operní akademie.