MENU

Národní divadlo

Historická budova Národního divadla z roku 1883 je obecně považována za první divadelní scénu České republiky. Je profilovým domem instituce Národního divadla, která dnes čítá čtyři budovy a čtyři soubory. Zhlédnout zde můžete představení Opery, Činohry a Baletu.

Repertoár

Program a vstupenky

Národní divadlo 

Národní 2, Praha 1

večerní pokladna

Google maps

Provozní budova ND

Ostrovní 1, Praha 1

denní pokladna po-pá 9-18, so-ne 10-18

(v hrací dny do začátku představení)

Google maps

Adresa

Historická budova Národního divadla
Národní 2, Praha 1

Provozní budova Národního divadla
Ostrovní 1, 112 30 Praha 1

Autem

Do centra (Staré město), příjezd po Masarykově nábřeží směrem od Tančícího domu / Mánesa, na vidlicové křižovatce před Národním divadlem vpravo do Divadelní ulice a vzápětí vpravo do Ostrovní ulice do parkingu Národního divadla. Parkovné činí 50 Kč/h. Sazebník a provozní řád.

Tramvají

Linkami denní tramvaje č. 6, 9, 18 a 22 či linkami noční tramvaje č. 53, 57, 58, 59 do zastávky Národní divadlo – před historickou budovou ND; linkou denní tramvaje č. 17 do zastávky Národní divadlo.

Metrem

Do stanice Národní třída linky B (žlutá) a pak jednu zastávku tramvají 6. 9. 18 a 22 do zastávky Národní divadlo. Do stanice Staroměstská linky A (zelená) a pak dvě zastávky tramvají č. 17 do zastávky Národní divadlo. 

Souřadnice GPS

50°4'52.489"N, 14°24'48.381"E

Bezbariérový vstup

Návštěvu divadla osoby s omezenou schopností pohybu doporučujeme oznámit již při koupi vstupenky. 

Více informací pro handicapované

Vstupenky

Pro osoby s omezenou schopností pohybu je vyhrazená lóže č. 8 v přízemí. Návštěvu této osoby se proto doporučuje oznámit už při koupi vstupenky.

Přístup do divadla

Bezbariérový vstup do divadla je za rohem vpravo od hlavního vchodu (z Masarykova nábřeží). Vstup je označen symbolem vozíčkáře (po pravé straně), pro přivolání obsluhy slouží zvonek s Intercomem na zdi vpravo před dveřmi. Pro urychlení přístupu na představení se doporučuje domluvit vstup předem – případně už při koupi vstupenky.
Před vstupními dveřmi je poměrně prudký nájezd. Pro přístup do přízemí divadla slouží šikmá schodišťová plošina (nosnost: 225 kg, šířka přepravní plochy 78 cm, hloubka 125 cm). Vyhrazená lóže č. 8 je na pravé straně parteru (průjezd dveřmi 77 cm).

Přístup k toaletě je na pravé straně blízko vyhrazené lóže č. 8.

Parkování

Ve vstupním podlaží podzemních garáží Národního divadla jsou čtyři vyhrazená parkovací místa. Přístup do budovy divadla je možný dvěma způsoby: a) Výjezdem z garáží do Ostrovní ul. a kolem zadní části divadla doprava na Masarykovo nábřeží k bezbariérovému vstupu do divadla. b) Pomocí informačního systému ke dveřím, které spojují garáže s vestibulem před služebním vchodem na Novou scénu ND. Z vestibulu vede k hlavnímu vchodu do divadla šikmá schodišťová plošina (nosnost 225 kg, šířka přepravní plochy 78 cm, hloubka 125 cm). Plošinu obsluhuje personál vrátnice Nové scény. K přivolání obsluhy slouží zvonek s Intercomem za dveřmi z garáží i v horní stanici plošiny.