MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Human Locomotion

  Projekt Laterny magiky v režii tvůrčí dvojice SKUTR a s choreografií Jana Kodeta.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Podivuhodné cesty Julese Verna

  Výlet do světa hrdinů Julese Verna a průkopníků stříbrného plátna v režii Davida Drábka.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Cube

  Nová média a dynamická choreografie v tanečním projektu mladých tvůrců

  Novinka

25. 10. 2017

Laterna magika připraví v roce 60. výročí inscenaci Zahrada

Soubor Laterny magiky oslaví v roce 2018 šedesáté narozeniny. V prosinci 2018 uvede na Nové scéně Národního divadla premiéru inscenace Zahrada, inspirovanou jednou z největších osobností loutkového a animovaného filmu Jiřím Trnkou. Inscenaci připraví tým Pavla Knolleho, Štěpána Pechara, Davida Stránského a scénografa Jakuba Kopeckého, kteří zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Výběrová komise je vybrala z přihlášených třinácti projektů.

Zahrada Jiřího Trnky má obrovské kouzlo, poezii a humor. Pracovat budeme s moderní choreografií, loutkami, černým divadlem, filmovými i animovanými projekcemi a mappingem,“ slibuje Pavel Knolle, vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky.

Věřím, že nová inscenace naváže tvořivě na tradici Laterny magiky a potěší děti, rodiče i prarodiče,“ dodává ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian. Premiéra nové inscenace je podpořena Ministerstvem kultury v rámci oslav 100. výročí založení republiky a 60. výročí vzniku Laterny magiky.


22. 10. 2017

Pro mladé diváky

Pro diváky do 26 let platí na vybraná místa na každém představení 50% sleva. Věděli jste to? A už jste se byli podívat na Laternu magiku za polovic?

Sledujte akční slevy na všechny inscenace, každý měsíc jiné inscenace z repertoáru celého divadla: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/aktuality/narodni-divadlo-studentum-a-mladym-divakum-cs 

Více o představení


12. 10. 2017

Seznamte se s novými Malými princi

Laterna magika od října 2017 uvítá tři nové představitele dětských rolí v inscenaci Malý princ. Někteří z dětských herců nám už odrostli – a princ přeci musí být stále malý. Roli „Malého prince“ nově ztvárňuje David Maamri, a jeho alter ego – starší já „Le Petit Prince“ nastudovali Adam Maamri a Sebastian Petrů. Ti se představí v sobotu 14. října: Adam v představení od 17 hodin a Sebastian v představení od 20 hodin. Přijďte je podpořit!

Naši noví Malí princové rozhodně nestojí na scéně poprvé: Adam Maamri má zkušenosti z Dismanova rozhlasového dětského souboru a v Národním divadle účinkuje v Kouzelné flétně (rež. Vladimír Morávek). Sebastian Petrů je členem Kühnova dětského sboru, hraje v dětském divadelním souboru Ty-já-tr na scéně divadla Radar a zajímá se i o film.

Malý princ v režii Vladimíra Morávka je podobenstvím o veliké duševní síle člověka, který dokáže vytrvat i na hranici přežití, když poslechne své vnitřní dítě – něco, co v nás chce žít a dívá se na svět nezkaženýma očima. I v naší inscenaci se Malý princ setká s trochu sobeckou Růží a obyvateli planet, kteří žijí životy beze smyslu. Nastavuje nemilosrdné zrcadlo, ale také ukazuje naději. Diváky čeká expresivní divadlo, směs činohry, zpěvu, hudby, tance a velkoplošných projekcí.

Doporučujeme od 12 let.

Více o představení


3. 10. 2017

Laterna magika se vrací ze zájezdu

Tři představení a skvělé reakce publika, to byl krátký zájezd Laterny magiky do Hongkongu. Poprvé v této části Asie. Umělecký soubor je na cestě zpět do Prahy.

Více o představení


29. 9. 2017

Laterna na zájezdu v Hongkongu

V pátek se Laterna magika poprvé představila v Hongkongu, kde uvedla v divadle Sai Wan Ho Civic Center inscenaci Human Locomotion. Sál pro 500 diváků byl zaplněn ze dvou třetin. Všichni účinkující podali bezchybné výkony - i přes ztížené podmínky a málo času na aklimatizaci (v Honkongu je teplota 32 °C a velká vlhkost). Publikum bylo představením nadšeno, což mimo velkého potlesku po představení dalo najevo při následné besedě s umělci vyslovením chvály i množstvím zasvěcených otázek. Turné pokračuje ještě představeními v sobotu a neděli.

Human Locomotion budeme hrát až skoro na konci roku - 15. a 16. prosince, ale vstupenky si můžete koupit už teď. 

Více o představení


19. 9. 2017

Cube - současný tanec v Laterně magice

"Představení vyznívá moderně ve všech ohledech, variantností výkladu jednotlivých úseků, tanečním jazykem i využitím technologií. (…) Inscenátoři střídají postupy, některé obrazy startuje hudba, jiné fyzická akce nebo filmová simulace. Divák má stálou možnost vlastního asociování, takže mu ta hodina, kterou představení trvá, velmi rychle uběhne. Kostka umí stísnit, na druhou stranu staví velkorysou architekturu, nutí k přemýšlení, nese zdroj hry."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2077227-recenze-v-laterne-magice-jsou-kostky-dobre-vrzeny

 

"Cube je kostka, ve které se odehrávají životy nás všech. Je symbolem, ale i reálným tvarem, ve kterém se všichni pohybujeme – v bytech, v zaměstnání, v základním vymezení prostoru." 

http://www.tanecniaktuality.cz/cube-nase-zivoty-v-kostce/

 

"Musím říci, že obdivuji odvahu, se kterou se mladí tanečníci do projektu pustili. Stejně tak oceňuji, jak rozvíjí zkušenosti, které načerpali při předchozích setkáních s audiovizuálními projekty. A rozhodně kladně hodnotím, že pro některé tancem nepolíbené diváky Laterny Magiky, vytváří osvětové a jemné setkání se současným tancem."

http://www.tanecnizona.cz/index.php/recenze/item/710-cube-junior-laterny-magiky

Více o představení