MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Podivuhodné cesty Julese Verna

  Výlet do světa hrdinů Julese Verna a průkopníků stříbrného plátna v režii Davida Drábka.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Cube

  Nová média a dynamická choreografie v tanečním projektu mladých tvůrců

  Novinka

19. 9. 2017

Cube - současný tanec v Laterně magice

Už víte, co budete dělat ve čtvrtek a v pátek? A už jste viděli Cube? Tentokrát také mimořádná nabídka pro seniory - vstupenky na představení 22. na střed za 200,- Kč. Laterna je pro všechny generace!

"Představení vyznívá moderně ve všech ohledech, variantností výkladu jednotlivých úseků, tanečním jazykem i využitím technologií. (…) Inscenátoři střídají postupy, některé obrazy startuje hudba, jiné fyzická akce nebo filmová simulace. Divák má stálou možnost vlastního asociování, takže mu ta hodina, kterou představení trvá, velmi rychle uběhne. Kostka umí stísnit, na druhou stranu staví velkorysou architekturu, nutí k přemýšlení, nese zdroj hry."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2077227-recenze-v-laterne-magice-jsou-kostky-dobre-vrzeny

 

"Cube je kostka, ve které se odehrávají životy nás všech. Je symbolem, ale i reálným tvarem, ve kterém se všichni pohybujeme – v bytech, v zaměstnání, v základním vymezení prostoru." 

http://www.tanecniaktuality.cz/cube-nase-zivoty-v-kostce/

 

"Musím říci, že obdivuji odvahu, se kterou se mladí tanečníci do projektu pustili. Stejně tak oceňuji, jak rozvíjí zkušenosti, které načerpali při předchozích setkáních s audiovizuálními projekty. A rozhodně kladně hodnotím, že pro některé tancem nepolíbené diváky Laterny Magiky, vytváří osvětové a jemné setkání se současným tancem."

http://www.tanecnizona.cz/index.php/recenze/item/710-cube-junior-laterny-magiky

Více o představení


1. 9. 2017

Rozdělujeme výhru - pomůžete nám?

1. června jsme obhájili vítězství v druhém ročníku závodu divadelních štafet v Holešovicích, který pořádají Jatka78. I letos za výhru nakoupíme vstupenky na inscenace z repertoáru Laterny magiky a dáme je divákům, kteří by si jinak nemohli představení dovolit navštívit. A tak se ptáme: máte nějaké tipy, které charitativní organizaci by takový dárek udělal radost?

Jako minulý rok se chystáme rozdělit 100 vstupenek na představení v termínech od září do prosince 2017, v repertoáru máme výběr titulů pro děti, seniory i milovníky moderního tance. Chtěli bychom spolupracovat s některou organizací, která našimi vstupenkami udělá radost svým klientům. Máte pro nás tip na dětský doomov, domov pro seniory nebo charitativní organizaci? Napište nám, rádi vybereme právě z vašich návrhů. 
Piště na e-mail: l.kocourkova@narodni-divadlo.cz
Budeme se těšit na vaše tipy.


21. 8. 2017

Nová sezona začíná

Sezona začíná! Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, ale poslední dny si můžete zpestřit s celou rodinou u nás na Nové scéně. 24., 25. a 26. srpna hrajeme Kouzelný cirkus!

Více o představení


6. 8. 2017

Národní filmový archiv zprovoznil anglickou verzi stránek o výzkumném projektu Laterna magika

Zájemci a badatelé mohou navštívit webové stránky projektu "Laterna magika. Historie a současnost, dokumentace, uchování a zpřístupnění", jehož hlavním řešitelem je Národní filmový archiv, nově v anglické verzi. Stránky jsou plně funkční, všechny texty přeloženy do angličtiny a zveřejněná videa byla opatřena anglickými titulky.

Internetové stránky můžete navštívit ZDE.

 


2. 6. 2017

Spolupracujeme s Národním technickým muzeem

Laterna magika stále spolupracuje s Národním technickým muzeem, protože se sama vždy pohybovala na pomezí umění i techniky. V některých inscenacích jsme se v posledních sezonách dotkli i historie fotografie či filmu, a tak využíváme možnosti rozšířit našim divákům zážitky o další rozměr.

Výhody jsou připraveny jak pro diváky Laterny magiky, tak pro návštěvníky Národního technického muzea. Diváci, kteří navštíví představení Human Locomotion nebo Podivuhodné cesty Julese Verna, získají po předložení vstupenky v Národním technickém muzeu 20% slevu na vstup. Stejně tak i návštěvníci Národního technického muzea mohou tyto dvě inscenace navštívit za zvýhodněnou cenu. Slevu 20 % získají stejným způsobem po předložení vstupenky z NTM na pokladně Národního divadla. Akce potrvá až do konce roku! 

Národní technické muzeum bylo v Praze založeno již v roce 1908. Jeho rozsáhlé sbírky dokumentují vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd i průmyslu na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a mnohdy unikátní sbírkové předměty si návštěvníci mohou prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách. Zájemci o důkladnější poznání dějin techniky a širších souvislostí mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Především pro školy nižších a středních stupňů, ale také předem ohlášeným skupinám návštěvníků jsou připravovány názorné a interaktivní vzdělávací programy. Národní technické muzeum má také vlastní výzkumné pracoviště se svou publikační a vzdělávací činností z oblasti dějin věd a techniky.