MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Podivuhodné cesty Julese Verna

  Výlet do světa hrdinů Julese Verna a průkopníků stříbrného plátna v režii Davida Drábka.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Cube

  Nová média a dynamická choreografie v tanečním projektu mladých tvůrců

  Novinka

21. 8. 2017

Nová sezona začíná

Sezona začíná! Konec prázdnin se nezadržitelně blíží, ale poslední dny si můžete zpestřit s celou rodinou u nás na Nové scéně. 24., 25. a 26. srpna hrajeme Kouzelný cirkus!

Více o představení


6. 8. 2017

Národní filmový archiv zprovoznil anglickou verzi stránek o výzkumném projektu Laterna magika

Zájemci a badatelé mohou navštívit webové stránky projektu "Laterna magika. Historie a současnost, dokumentace, uchování a zpřístupnění", jehož hlavním řešitelem je Národní filmový archiv, nově v anglické verzi. Stránky jsou plně funkční, všechny texty přeloženy do angličtiny a zveřejněná videa byla opatřena anglickými titulky.

Internetové stránky můžete navštívit ZDE.

 


4. 7. 2017

Než se rozloučíme se sezonou,

odehrajeme dvě představení naší nejnovější inscenace Cube - v pátek a v sobotu, tedy 7. a 8. července. Pokud jste v Praze a láká vás současný tanec, hra s iluzemi, projekce, videomapping a soudobá hudba, neváhejte. Pak zasloužené divadelní prázdniny, které ale i nám skončí dřív - od 24. srpna jsme tu zase, s Kouzelným cirkusem.

Více o představení


27. 6. 2017

Vidím nevidím pro radost z úsměvů

Na představení Vidím nevidím jsme v červnu přivítali klienty organizace Společnost pro ranou péči. Představení si užily děti i jejich rodiče, kteří tak strávili klidný odpočinkový čas spolu se svými ratolestmi. Každá možnost udělat někomu druhému radost se zúročí tisíckrát a nás moc potěšily ohlasy maminek:

Děkujeme za lístky do divadla na představení Vidím, nevidím. Moc se nám to líbilo. Dceru hlavně zaujala operace očí dívenky Agátky. A mně představení vehnalo slzy do očí… Kéž by se vše dalo vyřešit operací, co dopadne dobře. (…) Krásné představení a skvělé odpoledne jen s mou dcerou. To se nám moc často nestává, abychom mohly být spolu jen my dvě.

Co se týká představení, bylo velmi zajímavé sledovat vše dětskýma očima Agátky. Celkově jsme si představení užili. Je i fajn, že je možnost vzít sebou děti, které třeba i pochopí, jak je důležité zdraví.


14. 6. 2017

Laterna magika rozdělí výhru z Velké holešovické

1. června jsme obhájili vítězství v druhém ročníku závodu divadelních štafet v Holešovicích, který pořádají Jatka78. Nejde jen o krásný zážitek, který utužuje kolektiv a rozproudí adrenalin, ale podstatnou součástí je i výhra. I letos za ni nakoupíme vstupenky na inscenace z repertoáru Laterny magiky a dáme je divákům, kteří by si jinak nemohli představení dovolit navštívit. A tak se chceme zeptat i vás ostatních: máte nějaké tipy, které charitativní organizaci by takový dárek udělal radost?

Jako minulý rok se chystáme rozdělit 100 vstupenek na představení v termínech od září do prosince 2017, v repertoáru máme výběr titulů pro děti, seniory i milovníky moderního tance. Chtěli bychom spolupracovat s některou organizací, která našimi vstupenkami udělá radost svým klientům. Máte pro nás tip na dětský doomov, domov pro seniory nebo charitativní organizaci? Napište nám, rádi vybereme právě z vašich návrhů. 
Piště na e-mail: l.kocourkova@narodni-divadlo.cz
Budeme se těšit na vaše tipy.


2. 6. 2017

Spolupracujeme s Národním technickým muzeem

Laterna magika stále spolupracuje s Národním technickým muzeem, protože se sama vždy pohybovala na pomezí umění i techniky. V některých inscenacích jsme se v posledních sezonách dotkli i historie fotografie či filmu, a tak využíváme možnosti rozšířit našim divákům zážitky o další rozměr.

Výhody jsou připraveny jak pro diváky Laterny magiky, tak pro návštěvníky Národního technického muzea. Diváci, kteří navštíví představení Human Locomotion nebo Podivuhodné cesty Julese Verna, získají po předložení vstupenky v Národním technickém muzeu 20% slevu na vstup. Stejně tak i návštěvníci Národního technického muzea mohou tyto dvě inscenace navštívit za zvýhodněnou cenu. Slevu 20 % získají stejným způsobem po předložení vstupenky z NTM na pokladně Národního divadla. Akce potrvá až do konce roku! 

Národní technické muzeum bylo v Praze založeno již v roce 1908. Jeho rozsáhlé sbírky dokumentují vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd i průmyslu na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a mnohdy unikátní sbírkové předměty si návštěvníci mohou prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách. Zájemci o důkladnější poznání dějin techniky a širších souvislostí mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Především pro školy nižších a středních stupňů, ale také předem ohlášeným skupinám návštěvníků jsou připravovány názorné a interaktivní vzdělávací programy. Národní technické muzeum má také vlastní výzkumné pracoviště se svou publikační a vzdělávací činností z oblasti dějin věd a techniky.