MENU

Divadlo Kolowrat

 

Komorní divadelní scéna v půdním prostoru Kolowratského paláce. Zhlédnout zde můžete představení Činohry, Opery a Baletu.

Repertoár

Program a vstupenky

Divadlo Kolowrat

Ovocný trh 6, Praha 1

Google maps

Adresa

Divadlo Kolowrat
Kolowratský palác
Ovocný trh 6, Praha 1

Autem do parkingu Národního divadla

Do centra (Staré město), příjezd po Masarykově nábřeží směrem od Tančícího domu / od Mánesa, na vidlicové křižovatce před Národním divadlem vpravo do Divadelní ulice a vzápětí vpravo do Ostrovní ulice do parkingu Národního divadla. Parkovné činí 50 Kč/h. Sazebník a provozní řád.

Do Divadla Kolowrat pak pěšky po ulici Národní, dále 28. října, rovně přes Můstek, doleva ulicí Havířská, doprava na Ovocný trh.

Další nejbližší hlídaná parkoviště:

Obchodní dům Kotva (Revoluční 1/655, Praha 1), pak pešky ulicí Králodvorská na Ovocný trh.

Obchodní dům Palladium (Na Poříčí 1079/3a, Praha 1), pak pěšky ulicí Králodvorská na Ovocný trh, nebo k Prašné bráně ulicí Celetná na Ovocný trh.

Tramvají

Linkami denní tramvaje č. 6, 9, 18 a 22 či linkami noční tramvaje č. 53, 57, 58 a 59 do zastávky Národní třída, pak pěšky po ulici Národní, dále 28. října, rovně přes Můstek, doleva ulicí Havířská, doprava na Ovocný trh.

Linkami denní tramvaje č. 5, 8, 14 a 26 či linkami noční tramvaje č. 51, 54 a 56 do zastávky Náměstí Republiky, pak pěšky kolem Obecního domu k Prašné bráně, ulicí Celetná na Ovocný trh.

Linkami denní tramvaje č. 3, 9, 14, 24 či linkami noční tramvaje č. 52, 54, 55, 56 a 58 do stanice Jindřišská, pak pěšky ulicí Nekázanka / Panská, doleva ulicí Na Příkopě a záhy doprava ulicí Havířská a doprava na Ovocný trh (z ul. Na Příkopě možno též pasáží Myslbek, z pasáže doleva).

Metrem

Do přestupní stanice Můstek linek A a B (zelená a žlutá) a pak pěšky ulicí Na Můstku, doprava do ulice Rytířská.

Souřadnice GPS

50°5'9.470"N, 14°25'27.505"E

Bezbariérový vstup

Návštěvu divadla osoby s omezenou schopností pohybu doporučujeme oznámit již při koupi vstupenky. 

Více informací pro handicapované

Vstupenky

V divadle nejsou žádná zvláštní místa rezervovaná pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Přístup do divadla

Přístup do divadla je poměrně komplikovaný. Návštěvu je proto potřeba domluvit předem již při koupi vstupenky.

Do divadla se vstupuje hlavním vchodem, pak přístup pro osoby s omezenou schopností pohybu pokračuje přes nádvoří. Na celé trase až po vstup do divadelního sálu je nutná asistence personálu.
Pro překonání dvou schodů před vstupem do výtahu je k dispozici rampa (šířka 72 cm), potom výtahem (dveře 137 cm, vnitřní šířka kabiny 143 cm, hloubka 220 cm) do nejvyššího patra. Od východu z výtahu je směrem k divadelnímu sálu potřeba překonat ještě 8 a 2 schody směrem dolů. Personál divadla přinese mobilní dřevěné ližiny, které jsou ale vzhledem k počtu schodů velmi prudké. Obecně tento způsob přístupu není příliš vhodný pro osoby na elektrickém vozíku. Další přístup do sálu bez bariér. Přístup k hledišti je přes jeviště, v jedné úrovni s přední částí hlediště. Osoba na vozíku může sedět vedle řad v přední části hlediště nebo přesednout na židli.