MENU

Pavla Beretová

Členka Činohry

Pochází z Ostravy, kde se už v dětství objevila v několika pohádkách tamějšího studia ČT (např. Machče v Ďábelských klíčích). V letech 2004-08 studovala herectví na DAMU v Praze – absolvovala rolemi Hany (Ledový hrot), Čerta (Bratři /Karamazovi/), Pavly Cugnotové (Štěstí dam) a Tequily (Láska vole). Během studia už hostovala v Divadle v Celetné (Agnes v Krysařovi, Desdemona v Májovém Shakespearovi), na letní scéně v Pekařově si zahrála Smrt v Zrcadle masopustu.

Od roku 2008 je členkou Činohry Národního divadla. Ještě před vstupem do souboru zde účinkovala v převzatých rolích Subrety a Sestry Marty v Rostandově Cyranovi z Bergeracu a v roli Dorotei ve hře Lope de Vegy Vladařka Závist aneb Zahradníkův pes, dále zde nastudovala Katy ve Štechově komedii David a Goliáš, v projektu Bouda Bondy Zmučenou v Návštěvě expertů, ve Fletcherově a Shakespearově hře Dva vznešení příbuzníEmílii, Pepičku ve Štechově komedii David a Goliáš, Petru v Ibsenově Nepříteli lidu, Liz v Bondově hře Spaseni a Gillian / Magdu / Deirdre ve Stoppardově Rock´n´Rollu. Hrála Marii v Topolově Konci masopustu, Gerdu v Andersenově Sněhové královněZuzanku v Beaumarchaisově Figarově svatběJessiku v Shakespearově Kupci benátském, Mahulenu v Zeyerově Radúzovi a MahuleněNerinu v Moliérově Pánovi z PrasečkovaAxjušu (Les) a několik rolí v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914 a v autorské inscenaci Jiřího Adámka Po sametu.

V současné době ji mohou diváci vidět na všech jevištích ND: ve Stavovském divadle jako Eliševu (Mikve) a Františku (Jedenácté přikázání). Na Nové scéně účinkuje v Bartlettově Zemětřesení v Londýně (Jasmine) a v nové inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace. V Národním divadle hraje Zuzanu Tylovou v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé a Hermii v Shakespearově Snu čarovné noci. Ve Stavovském divadle má po premiéře dramatizace Fuksovy novely Spalovač mrtvol, kde ztvárňuje Lakmé.

FILM A TELEVIZE
Diváci ji také znají z filmových a televizních rolí - objevila se například v seriálech Soukromé pasti, Nevinné lžiŽivot a doba soudce A. K. či Vraždy v kruhu. Zahrála si ve filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika HnátkaJako nikdy a Teorie tygra.

OCENĚNÍ
2008 Cena Jiřího Adamíry - studentka 4. ročníku DAMU
2009 Cena Alfréda Radoka - Talent roku
2009 Nominace na Cenu Thálie za roli Salome v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon (Kauza Salome, A-Studio Rubín)

ROZHOVORY
Smrt je drsná, ale může prohlubovat vztahy, OnaDnes.cz, 12. 6. 2016
Jestli ženy postrádají muže, měly by se nejdřív stát opravdovými ženami
, Novinky.cz, 7. 6. 2016
Někdy mám diváků dost, že bych křičela
, divadelni-noviny.cz, 11. 6. 2011
Nebýt strachu, stopuji pořád, zena-in.cz, 5. 5. 2011


Pavla Beretová účinkuje v představeních

SEZONA 2016/2017

Pavla Beretová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

SEZONA 2017/2018

Další členové souboru Činohra Národního divadla