MENU

Pavla Beretová

Členka Činohry

Pochází z Ostravy, kde se už v dětství objevila v několika pohádkách tamějšího studia ČT (např. Machče v Ďábelských klíčích). V letech 2004-08 studovala herectví na DAMU v Praze – absolvovala rolemi Hany (Ledový hrot), Čerta (Bratři /Karamazovi/), Pavly Cugnotové (U štěstí dam) a Tequily (Pud/l/). Během studia už hostovala v Divadle v Celetné (Agnes v Krysařovi, Desdemona v Májovém Shakespearovi), na letní scéně v Pekařově si zahrála Smrt v Zrcadle masopustu.

Od roku 2008 je členkou Činohry Národního divadla. Ještě před vstupem do souboru zde účinkovala v převzatých rolích Subrety a Sestry Marty v Rostandově Cyranovi z Bergeracu a v roli Dorotei ve hře Lope de Vegy Vladařka Závist aneb Zahradníkův pes, dále zde nastudovala Katy ve Štechově komedii David a Goliáš, v projektu Bouda Bondy Zmučenou v Návštěvě expertů, ve Fletcherově a Shakespearově hře Dva vznešení příbuzníEmílii, Pepičku ve Štechově komedii David a Goliáš, Petru v Ibsenově Nepříteli lidu, Liz v Bondově hře Spaseni a Gillian / Magdu / Deirdre ve Stoppardově Rock´n´Rollu. Hrála Marii v Topolově Konci masopustu, Gerdu v Andersenově Sněhové královněZuzanku v Beaumarchaisově Figarově svatběJessiku v Shakespearově Kupci benátském.

V současné době ji mohou diváci vidět na třech jevištích ND: v Národním divadle, kde hraje Mahulenu v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně. Ve Stavovském divadle představuje Eliševu ve hře H. Galronové MikveNerinu v Moliérově Pánovi z PrasečkovaFrantišku v Šamberkově Jedenáctém přikázání, Axjušu v Ostrovského Lese či v několika rolích v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914. Nejnověji má za sebou premiéru autorské inscenace Jiřího Adámka Po sametu na Nové scéně.

FILM A TELEVIZE

Diváci ji také znají z filmových a televizních rolí - objevila se například v seriálech Ulice, Soukromé pasti, Nevinné lži či Život a doba soudce A. K.. Zahrála si ve filmu Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Jako nikdy.

ROZHOVORY

Někdy mám diváků dost, že bych křičela, divadelni-noviny.cz, 11. 6. 2011
Nebýt strachu, stopuji pořád, zena-in.cz, 5. 5. 2011

Pavla Beretová účinkuje v představeních

SEZONA 2014/2015

Pavla Beretová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2015/2016

Další členové souboru Činohra Národního divadla