MENU

Michal Kern

Herectví na DAMU v Praze studoval v letech 1999-04 (absolvoval rolí Lennyho v Allenově hře Mocná Afrodité). Během studia hostoval v Divadle na Fidlovačce a Národním divadle. Od roku 2004 byl dva roky v angažmá ústeckého Činoherního studia, kde si zahrál mimo jiné Alexe (Uražení a ponížení), Eloise Bernarda (Panika), Seržanta (Hrát oběť), Inspektora a další role (Alois Nebel), Zlatého Sidora (O Zlatém Sidorovi) aj.

Od roku 2006 je ve svobodném povolání. Hostoval v Divadle Komedie (v roli Johna v inscenaci Bash), v Klubu Mlejn, MeetFactory (Bůh v Genesis č. 2) a v Roxy NoD. V současnosti ho mohou diváci vidět v Divadle v Celetné (Hypnotizér v Detektoru lži, Člověk v Labyrintu světa a ráji srdce), ve Vinohradském divadle (Blázen ve Vojckovi a Tubista ve Zkoušce orchestru), v Divadle Letí (Angelo v Bazénu), působí také v Divadle Na prádle (Ententýn v inscenaci Jak šly hračky pryč) a v Teatru Novogo Fronta (několik rolí v inscenaci Zwischenmensch).

V Činohře Národního divadla hostoval už v době svých studií. Hrál Tovaryše v Goethově Faustovi (1999) a Chlapce v Hofmannsthalově Kristinčině návratu (2000). V současné době je možné jej vidět na jevišti Národního divadla coby Kuklu v inscenaci Ze života hmyzu bratří Čapků.

Filmoví diváci měli možnost ho vidět ve filmu (např. Zoufalci, Automatic for the People).


Michal Kern účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Další členové souboru Činohra Národního divadla